Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Juraj Herz obdivuje filmy Šestý smysl, Ti druzí a Sirotčinec

Redakce

Redakce

14. 11. 2011

Na největší festival her a fantastiky FanCity přijel také režisér Juraj Herz v rámci hororové sekce Bloody Xmas. Pro FANZINE.cz poskytl exkluzivní videorozhovor.

video
play-sharp-fill

Juraj Herz je v Česku průkopníkem žánru hororu. Uznávaný Spalovač mrtvol (1968) se silným politickým podtextem s vynikajícím Rudolfem Hrušinským v hlavní roli sklízí dodnes zasloužený obdiv.

Příběh podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse poukazoval na zrůdnost nacismu, pod jehož vlivem se hlavní hrdina snímku stává vrahem. Film získal například Stříbrnou sirénu na Přehlídce českých a slovenských filmů v Sorrentu.

Přečtěte si více o slavné předloze Spalovače mrtvol

Juraj Herz ale stojí za mnohými dalšími hororovými snímky nebo snímky s mysteriózní atmosférou. Zmiňme například film Upír z Feratu (1981) o automobilu poháněném lidskou krví nebo snímek T.M.A. (2009) o starém venkovském domě s děsivou minulostí.

V exkluzivním videorozhovoru pro FANZINE.cz režisér promluvil o svém vztahu k hororu a svých oblíbených hororových snímcích, mezi něž zařadil například dnes již kultovní Šestý smysl (1999). Hovořil i o zdrojích své inspirace nebo o svých návštěvách zahraničních festivalů.

FanCity, festival her a fantastiky, se konal ve dnech od 26. do 30. října v KC Novodvorská na pražské Lhotce. Kromě mnoha přednášek a promítání se zde nacházela velká herna počítačových a konzolových, ale i deskových a hudebních her. Exkluzivními hosty FanCity se stali Kocour z Červeného trpaslíka, Tony Amendola z Hvězdné brány a další zahraniční herci. Magazín FANZINE.cz (při TOPZINE.cz) je hlavním mediálním partnerem akce. Sledujte náš speciál k této události.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Juraj Herz obdivuje filmy Šestý smysl, Ti druzí a Sirotčinec