Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Britští Kaiser Chiefs zvou na Sázava Fest 2012 do Benešova

Martin Peška

Martin Peška

17. 4. 2012

Hlavními ohlášenými headlinery programu Sázava Festu, který se letos uskuteční od čtvrtku 2. do neděle 5. srpna v Benešově, jsou vedle britského dýdžeje Paula Oakenfolda i indie-rockeři Kaiser Chiefs. Klávesák Nick Baines natočil exkluzivně pro čtenáře TOPZINE.cz krátkou videopozvánku.

video
play-sharp-fill

Čtěte také: Kaiser Chiefs. Jak fotbaloví fanoušci přišli ke žvýkačkovému labelu

„Kaiser Chiefs jsme dojednali letos začátkem února, kdy byl Pavel (ředitel festivalu Pavel Kloupar – poznámka redakce) v Londýně. Na programu festivalu chyběl hudební zástupce kvalitních kytarovek a Kaiser Chiefs byli zajímavou volbou,“ uvedl mluvčí Sázava Festu Ladislav Lojka.

Informace o festivalu
Potvrzení účinkující: Kaiser Chiefs (UK), Paul Oakenfold (UK), Fun Lovin´ Criminals (USA), Skindred (UK), Molotov (MEX), Lyre Le Temps (FR), Charlie Straight, Vypsaná fixa, Wohnout, Nightwork, Aneta Langerová a další
Datum: od čtvrtku 2. do neděle 5. srpna 2012
Místo: Areál Zelený ostrov, Benešov
Vstupné: od 1.190 Kč

Na rockové fanoušky cílí pořadatelé benešovského festivalu i s newyorskými Fun Lovin´ Criminals, kteří oscilují mezi rockem, hip hopem, funkem a blues. Skupina, která prodala 10 milionů kopií svých alb, proslula texty o drogách, organizovaném zločinu a politice. Jejich nejznámějším hitem je Scooby Snacks, ve kterém se objevují útržky filmů Quentina Tarantina.

Nepřehlédněte: Nejlepší filmy roku 2011 podle Quentina Tarantina

Do středočeského Benešova má začátkem srpna zavítat také DJ Paul Oakenfold, který v roce 2009 v Praze předskakoval Madonně a v minulosti remixoval hity od Michaela Jacksona přes Justina Timberlakea až po Britney Spears. V posledních letech tvořil několik filmových melodií například pro filmy Shrek 2 či Bournova identita.

Návštěvník už se tolik nenaběhá

Festival se i letos uskuteční v Areálu Zelený ostrov v Benešově, do kterého se festival loni přestěhoval z nedalekého Kácova. „Areál v Benešově se osvědčil, především svou polohou, kdy je areál 300 metrů od vlakového a autobusového nádraží a kousek od centra města,“ uvedl Lojka. Pořadatelé si pochvalují i zpevněné cesty v areálu a jeho kompaktnost. „Areál Zelený ostrov je kompaktní, takže vše je dost blízko a oproti Kácovu se návštěvník tolik nenaběhá,“ dodal mluvčí.

Novinkou 12. ročníku festivalu je zastřešená taneční hala v centru areálu. Podle pořadatelů v ní má znít nejlepší taneční hudba 21. století. Kromě DJe Saka Noela má roztančit Benešov také Mike Candys, švýcarský DJ, který ovládá hitparády svým hitem One Night in Ibiza, Dennis Sheperd či Chris Sadler.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Britští Kaiser Chiefs zvou na Sázava Fest 2012 do Benešova