Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

VerTeDance a Zrní jedou do Anglie. S nejlepším tanečním vystoupením 2012

Anna Kottová

Anna Kottová

6. 8. 2012

FOTO: Kolik váží vaše touha? VerTeDanceČeský soubor současného tance VerTeDance vystoupí společně s hudební skupinou Zrní v anglickém městě Windsor.

FOTO: Kolik váží vaše touha? VerTeDance

Kolik váží vaše touha? se poprvé představí anglickému publiku Zdroj: VerTeDance

V pondělí 6. srpna přivezou nejlepší české taneční představení roku 2012 s názvem Kolik váží vaše touha? Jde o projekt pro čtyři tanečnice skupiny VerTeDance, které doprovází hudební skupina Zrní. Ta hraje v představení naživo.

Čtěte také: Planoucí Carmen objede české zámky

„V inscenaci Kolik váží vaše touha? zkoumáme otázku, zda vysvlečením se skutečně odhalujeme sebe sama, svoji podstatu a své tužby, a zda je v tomto smyslu nahota vůbec nutná a potřebná,“ vysvětlila jedna z choreografek Tereza Ondrová.

Kolik váží vaše touha? se v červnu stala Inscenací roku. Ve městě Windsor bude mít anglickou premiéru v rámci festivalu Games Walk Performance Festival, který se koná během olympijských her v Londýně. Vstupné činí 10 liber.

VerTeDance
Taneční skupina funguje na české scéně od roku 2004. Tvorba VerTeDance je různorodá a pohybuje se od současného tance přes tanečně-divadelní a divadelní projekty až k site-specific. Domovskou scénu má VerTeDance v divadle Ponec.

„Je to pro nás velká výzva, protože budeme hrát představení poprvé mimo Českou republiku. Jsme zvědaví na anglické publikum a těšíme se, že se naladí na naše české zrnění,“ doplnil Jan Caithaml ze skupiny Zrní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VerTeDance a Zrní jedou do Anglie. S nejlepším tanečním vystoupením 2012