Menu
TOPZINE.cz
Hudba

VIDEO: Kapela Zrní vyrazí do Polska. Předtím zve na koncert do Prahy

Martin Peška

Martin Peška

24. 4. 2012

Kapela Zrní, jejíž tvorba bývá označována za průsečík někde mezi Radiohead a Václavem Koubkem, chystá ve čtvrtek 3. května koncert v pražském KC Vltavská. Exkluzivně pro čtenáře TOPZINE.cz skupina natočila originální videopozvánku.

video
play-sharp-fill

Pětice kladenských muzikantů je momentálně společně s tanečním souborem VerTeDance nominována devítičlennou mezinárodní porotou na Taneční inscenaci roku. Jejich společný hudebně-taneční projekt nese název Kolik váží vaše touha?

Informace o koncertu:
Vystoupí: Zrní
Datum: čtvrtek 3. května, začátek koncertu od 20:00
Místo: KC Vltavská (Bubenská 1, Praha 7)
Vstupné: 150 korun v předprodeji, 180 korun na místě

„Inscenace Kolik váží vaše touha? zkoumá otázku, zda vysvlečením skutečně odhalujeme sebe sama, svoji podstatu a své tužby a zda je v tomto smyslu nahota vůbec nutná a potřebná,“ uvedl Tomáš Paleta z Applause booking o vystoupení, kde Zrní vystoupí živě jako obvykle. Zda jim bude cena udělena, se dozvíme začátkem června v Praze.

Předtím se formace, Českým rozhlasem v roce 2009 oceněná jako nejlepší česká neprofesionální kapela, chystá na samostatný koncert v metropoli, který proběhne první květnovou sobotu v klubovém sále Elektra KC Vltavská.

„Zrní jsou něco mezi Radiohead a Václavem Koubkem, mezi rychlým městem a mlžným lesem. Zvuk kapely je evidentně ovlivněný rodným industriálním Kladnem a jejich sdělení je velmi emotivní a naléhavé,“ popsal hudbu Zrní mluvčí klubu Jaroslav Telenský.

Kapela, která nadchla písničkářku Radůzu

Jan Unger, Jan Fišer, Jan Juklík, Jan Caithaml a Ondřej Slavík jsou kamarádi už asi 15 let, hrají spolu od roku 2001 ve stálém složení: zpěv, housle, kytary, basa, bicí, akordeon, flétna, popřípadě hrnečky, lžíce, kameny, samply a smyčky. Debutové album Voní vyšlo v roce 2009, nová deska s názvem Hrdina počítačový hry vyšla do světa loni na labelu písničkářky Radůzy. Tu koncert Zrní natolik učaroval, že nabídla kapele hned druhý den vydání alba.

Ačkoliv skupina začínala s anglickými texty, později se rozhodla pro české. „Anglicky jsme začínali, přišlo nám to světovější než čeština. Ale časem jsme zjistili, že když chceme být opravdu přímí, musíme zpívat v češtině. Takže dneska máme texty zásadně české,“ uvedl v rozhovoru pro Mělnický Deník Jan Unger.

V současnosti má skupina naplánováno turné po Polsku a Slovensku, další nové skladby by měli Zrní vydat letos na podzim.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Kapela Zrní vyrazí do Polska. Předtím zve na koncert do Prahy