Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Veronika Vařeková: V plavkách až na titulní stranu

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

25. 5. 2010

Přestože v zahraničí uspěla jako modelka a objevila se na titulní straně časopisu Sport’s Illustrated, u nás je známá hlavně kvůli svému nepovedenému manželství s hokejistou Petrem Nedvědem. Kdo vlastně je Veronika Vařeková?

zdroj: go4celebrity.com

Rodačka z Olomouce, která v těchto dnech oslaví Kristova léta, se v devadesátých letech vydala do New Yorku studovat historii umění na The Parsons School of Design. Přes cestu jí ale přeběhl hledač talentů jedné modelingové agentury, kterému učarovaly nejen modré oči a blond vlasy krásné Češky, ale i pro módní průmysl dokonalé křivky 86-61-86. Svět módy tak zvítězil nad historií umění.

Umění reklamy

V roce 1998 se sice objevila na několika přehlídkách, například pro Ralpha Laurena, Chanel nebo Salvatora Ferragama, ale její doménou se staly reklamní snímky. Její tvář propagovala mimo jiné kosmetiku Chanel a Christian Dior, šperky značky Chopard a Escada, prádlo Victoria’s Secret a Playtex nebo šampaňské Moët & Chandon a další.

zdroj: zimbio.com

Dostala tak možnost poznat esa světové módní fotografie včetně Patricka Demarcheliera, Gillese Bensimona, Ellen von Unwerth, Grega Kadela a Petera Lindbergha. S některými z nich dokonce nafotila titulní stránky pro časopisy Vogue, Marie Claire a Cosmopolitan.

V letech 2004 a 2006 se objevila na titulní straně plavkového speciálu časopisu Sport’s Illustrated. Z českých modelek ji předstihla pouze Daniela Peštová, která se na první straně tohoto titulu objevila celkem třikrát.

zdroj: celebrity-pictures.ca

Dobré, ale zlomené srdce

V roce 2004 se také provdala za hokejistu NHL Petra Nedvěda, ale manželství vydrželo pouze dva roky. O rok později se Veronika stala patronkou kojeneckého ústavu v rodné Olomouci. Kromě toho podporuje charitativní projekty své kamarádky Terezy Maxové.

zdroj: askmen.com

Ve volných chvílích se věnuje malování, golfu, lyžování nebo tenisu. V roce 2008 během setkání nadace African Wildlife Foundation úspěšně zvládla výstup na horu Kilimandžáro a v říjnu 2009 byla jmenována jednou z prvních velvyslankyň dobré vůle této organizace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Veronika Vařeková: V plavkách až na titulní stranu