Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Veronika Kubařová o filmu Lidice: Možná bych neměla tolik odvahy jako moje postava

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

30. 5. 2011

!Čtyři otázky!Veronika Kubařová se letos objevila hned ve dvou českých filmech. Nedávno to byla komedie Westernstory, nyní jde do kin drama Lidice. Jaký je pro herce rozdíl v tom, natáčet smutný a veselý film? A jaký je Karel Roden, jedna z hlavních hvězd Lidic? To vše se dozvíte v našem rozhovoru!

Před téměř dvěma týdny měl premiéru film Westernstory, kde jste hrála koňařku Marcelku. Lidice jsou ale dost odlišný snímek. Co se vám točí lépe, smutné nebo veselé filmy?

Vždycky záleží na tolika věcech okolo, že se nedá odpovědět, co se točí lépe. Záleží na roli, partě, scénáři, režisérovi… Na obojí je potřeba stoprocentní koncentrace. Navíc udělat dobrý vtip není vůbec jednoduché, i když se někdy zdá, že natočit komedii je hrozná legrace a jde to úplně samo.

Jaký byl během natáčení Lidic Karel Roden, který zde ztvárnil jednu z hlavních postav? Říká se o něm, že je spíš mlčenlivý a tichý typ.

Já jsem se s ním na place nepotkala. Naše postavy se nestřetnou. Potkali jsme se jen na chvilku u karavanu, a to jsme se představili a popřál mi hezké natáčení. Byl milý, ale víc jsme si toho bohužel nestihli říct.

I Karel Roden poskytl pro Topzine.cz krátký rozhovor! Přečtěte si, co si on myslí o Lidicích

Jaká je vaše role ve filmu? Chovala byste se stejně, kdybyste v Lidicích tehdy skutečně byla?

Přemýšlela jsem o tom, jak bych se chovala v době války, ale asi si to nedokážu do detailu představit. Anička se chtěla nějak aktivně účastnit a pomáhat. Nebála se a byla odvážná. Nevím, jestli bych měla tolik odvahy. Ale moc se mi líbí, jaká je!

Jsem moc ráda, že se takový důležitý moment našich dějin připomíná. Lhostejnost člověka k člověku, nabubřelé ego jednoho národa, který má dojem, že může rozhodovat o osudu jiných… Schopnost jednoho člověka ovládat téměř celosvětové dění, to vše se dá nalézt i v dnešním světě a mělo by se poukazovat na to, jaké to může mít následky.

Pokud vás zajímají další názory Veroniky Kubařové, přečtěte si o něco starší rozhovor o filmu Westernstory!

Lidice

Drama/Válečný/Historický
Česko/Polsko, 2011, 126 min

Režie: Petr Nikolaev
Hrají: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Ondřej Novák, Norbert Lichý, Veronika Kubařová, Václav Jiráček, Jan Budař, Joachim Paul Assböck, Sabina Remundová, Milan Kňažko, Pavlína Štorková, Marek Adamczyk, Jiří Vobecký, Jiří Ployhar ml., Karel Zima, Bořík Procházka, Adam Kubišta, Ludmila Šafářová, Ondřej Havel, Marika Šoposká, Jan Vondráček, Miroslav Hanuš, Mariusz Osmelak, Anna Kratochvílová, Šárka Teplíková

Premiéra v ČR: 2. června 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Veronika Kubařová o filmu Lidice: Možná bych neměla tolik odvahy jako moje postava