Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Veronika Kubařová – nová herecká posila Městských divadel pražských

FOTO: Veronika Kubařová - nová herečka Městských divadel pražskýchOd ledna 2011 se rozrostly řady hereckého ansámblu Městských divadel pražských o mladou a talentovanou herečku Veroniku Kubařovou. Na scéně Divadla ABC se poprvé představí 19. února v roli Kláry Kipnisové v inscenaci Pan Kaplan má třídu rád.

FOTO: Veronika Kubařová - nová herečka Městských divadel pražských

Veronika Kubařová Zdroj: Městská divadla pražská

Veronika Kubařová, narozená v roce 1987 v Rakovníku, tíhla k divadlu už odmalička. Ač nepochází zrovna z herecké rodiny, lásku k umění a divadlu má jejich rodina už v krvi:

Maminka i babička s dědečkem se zabývají loutkovým divadlem, a tak mi od dětství často hráli pohádky a zpívali. Později jsem se k nim přidala a pořádali jsme doma různá představení pro rodinu i kamarády, vzpomíná Veronika.

Přihlásila se na Pražskou konzervatoř, kam byla bez problémů přijata a kterou pár let poté absolvovala rolí Dorničky v semaforské adaptaci Kytice v režii Jiřího Datla Nového. Touto rolí dokázala své herecké schopnosti natolik, že ji vzápětí oslovil sám Jiří Suchý, aby si Dorničku zahrála také v inscenaci připravované k 50. výročí divadla Semafor. Spolupráce s divadlem Semafor od té doby pokračuje dodnes a Veroniku tak můžete spatřit třeba ve hře Dal si růži do polívky nebo Mamzelle Nitouche.

Moje úplně první zkušenost s profesionálním režisérem byla ale na scéně vinárny Viola. Pod vedením Jana Pechy jsem si zahrála s Naďou Konvalinkovou a Pavlem Trojanem v inscenaci Dobře, pane Gute. Viola je sice malé jeviště, ale toto setkání pro mě bylo velmi významné.

FOTO: Veronika Kubařová - nová herečka Městských divadel pražských

Veronika Kubařová

Po absolutoriu nastoupila do angažmá v mladoboleslavském Městském divadle, kde zpočátku jen zaskakovala (například jako Minnie Fay v Hello Dolly nebo Madlenka v Tvrdohlavé ženě). Poté však nastal její herecký průlom a Veronika šla z role do role: Julie v Romeovi a Julii, Markétka ve Faustovi a Markétce, Nanette v muzikálu Dědeček automobil a další.

Filmové zkušenosti

Jako herečka se nevyhýbá ani zkušenostem s filmovým natáčením a na svém hereckém kontě má tak řádku filmů. Vidět jste ji mohli například v teenagerovské komedii Rafťáci, Ženy v pokušení nebo Nejkrásnější hádanka. Za roli ve filmu Juraje Herze Dívka a kouzelník získala titul Televizní objev roku. Momentálně dotočila film Lidice, který můžete již v červnu spatřit v našich kinech.

Jak již bylo v úvodu zmíněno, poprvé se vám Veronika Kubařová představí 19. února v inscenaci Pan Kaplan má třídu rád na scéně Divadla ABC, kde se bude alternovat s Bárou Polákovou. Od března tohoto roku (2011) ji budete moci navíc pravidelně vídat ve hře Viktor K. aneb Český národ neskoná autorů  Jiřího Janků, Martina Packa a Petra Svojtky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Veronika Kubařová – nová herecká posila Městských divadel pražských