Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Verona v hitparádách klesá. V Indii se zastavil čas

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

15. 11. 2011

!Světové hitparády!Týden s číslovkou 45 uzavřel další kolo světových hitparád. V Británii má velkou šanci na další úspěchy především duo Labirinth & Tinie Tempah. V Českých hitparádách klesá Verona pod stupně vítězů.

Verona

Verona, Zdroj: verona-music.cz

V České republice se na třetí místo oblíbenosti vyhoupli DJ Antoine a Mad Mark, kteří se singlem Welcome To St. Tropez chystají útok na tuzemské diskotéky a taneční kluby. Druhé místo patří skupině Maroon 5 s Christinou Aguilerou a na prvním zůstává, prozatím neotřesitelný, Don Omar s Danza Kuduro.

Velkou Británii stále nejvíce baví Rihanna a Calvin Harris, kteří s písní We Found Love povyskočili oproti týdnu čtyřiačtyřicátému na první příčku. Druhý post patří novince od JLS, která nese název Take A Chance On Me. Kupodivu nejde o předělávku známého hitu od Erasure, ale o jakousi sladkou nic moc muziku. Na třetí příčce stanuli na konci 45. týdne již zmiňovaní Labirinth & Tinie Tempah s písničkou Earthquake.

V oficiální USA Top 40 se pořadí prvních tří vybarvilo tak, že trojku nosí na své hrudi bývalý soutěžící Amerického Idolu Scotty McCreery, s kytarovkou Clear As Day. Dvojku má novinka od Casting Crowns – Come To The Well, která je žhavou novinkou amerických hitparád, a na výsluní se hřeje Adele s písní 21.

Adele – 21

Pro dnešní exotiku putujeme až do Indie, kde v India Top 20 není nouze o hity, které se v našich končinách hodí spíše do nějaké retro hitparády.

Čtěte také: Jak vnímáme videoklipy. Čím MTV či You Tube ovlivnily hudbu?

Na třetí příčce skončili F4 a Tu To Na Aayi. Stříbrem je pro Indy skupina Pussycat Dolls, která společně s A.R. Rahmanem před hodně dlouhou dobou okupovala světové hudební hitparády s peckou Jai Ho. Na prvním místě stanul Pitbull s I Know You Want Me, která byla historickou už před dvanácti měsíci.

V celé India Top 20 můžeme dokonce nalézt i 3 písně od Michaela Jacksona. Na sedmé pozici je singl Thriller, na jedenácté Billie Jean a čtrnáctku má Heal The World.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Verona v hitparádách klesá. V Indii se zastavil čas