Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Letní shakespearovské slavnosti 2011 pořádají dětský den na Pražském hradě

Foto: Shakespearův dětský denShakespearův dětský den je letošní novinkou Letních shakespearovských slavností. Koná se v pondělí 27. a v úterý 28. června od 16 do 20 hodin na nádvoří Nejvyššího purkrabství Pražského hradu. Pro malé návštěvníky je připravena spousta her, zábavy i poučení.

Foto: Shakespearův dětský den

Děti se dozví a vyzkouší, co se nosilo v 17. století Foto: agentura Schok

„Na děti budou v Purkrabství čekat zastávky a dílny s různými zábavnými úkoly, díky nimž se dozvědí různé zajímavosti o Shakespearovi a jeho době – třeba co je to komedie a co tragédie, proč se dříve psalo ve verších, jaké kostýmy, masky a líčení herci v 17. století používali i jaké nejznámější hry William Shakespeare vytvořil,“ říká autorka konceptu Apolena Novotná, známá z divadel Minor a Nablízko.

Shakespearův dětský den bude probíhat v pondělí 27. a v úterý 28. června od 16 do 20 hodin. Malí návštěvníci mohou přicházet v průběhu celého odpoledne. Jednotlivé zastávky, úkoly, dílny i herci jim budou neustále k dispozici.

Vstupné na akci je 100 Kč pro děti od 6 do 15 let. Doprovod a mladší děti mají vstup zdarma. Vstupenky na dětský den i na všechna další představení Shakespearovských slavností nabízí síť Ticketportal.

Foto: Roman Zach a Táňa Vilhelmová ve Zkrocení zlé ženy

Hlavní role v komedii Zkrocení zlé ženy hrají Zach a Vilhelmová

Oblíbený divadelní festival pod širým nebem letos uvádí premiérově komedii Zkrocení zlé ženy a také slovenskou inscenaci Oko za oko – niečo za niečo. Na programu jsou dále reprízy her Veselé paničky windsorské, Antonius a Kleopatra, Jindřich IV. a Romeo a Julie. Hrát se bude v Praze, Brně, Ostravě i na Slovensku. Kompletní program naleznete na webových stránkách festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní shakespearovské slavnosti 2011 pořádají dětský den na Pražském hradě