Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Velký knižní čtvrtek se blíží. Autoři sází na napětí, favoritem je Nesbø

Redakce

Redakce

19. 3. 2014

Pokud často tápete, po které knize sáhnout, Velký knižní čtvrtek vám tentokrát tuto volbu neusnadní. V knihkupectvích se 20. března objeví hned dvanáct očekávaných novinek. Vydavatelé navíc neignorují ani digitalizaci a deset z nich vyjde i jako e-kniha.

Lucie Lomová Na odstřel

Českou literaturu oživí i komiks Lucie Lomové Na odstřel.
Zdroj: Nakladatelství Labyrint

Letošní Velký knižní čtvrtek se nese ve znamení krimi. Se slovem krimi se většině čtenářů  automaticky vybaví Jo Nesbø, severský mistr tohoto žánru, jehož nejmladší dílo se jmenuje Červenka. Napětím se snaží upoutat i Petr May s detektivkou Muž z ostrova Lewis, což je druhý díl úspěšné trilogie.

Na atmosféru, která by se dala krájet, vsadil také Chaim Cigan. Knihomoly se pokusí zaujmout Altschulovou metodou, kde kombinuje prvky psychologického a politického thrilleru. Velká očekávání vzbuzuje také Drahý život od poslední držitelky Nobelovy ceny Alice Munroové, která zůstala věrná žánru povídky.

České a slovenské knižní novinky

Velký knižní čtvrtek však nesestavil menu pouze ze zahraničních specialit, o slovo se překotně hlásí i čeští a slovenští autoři. Irena Doušková se v románu Medvědí tanec věnovala tématu posledních dní Jaroslava Haška.

Ač titul Přišla z moře od Miloše Urbana na první pohled spadá do příliš úzké ohrádky kriminálek, výrazně kontrastuje s často chladnokrevnými výtvory. Za ústřední záhadu totiž autor zvolil nikoli ohranou vraždu, ale polonahou ženu objevenou na břehu. Pro gurmány s nekonvenčním vkusem stvořila nevšední delikatesu Lucie Lomová, jejíž detektivní komiks z divadelního prostředí nese název Na odstřel.

Velký knižní čtvrtek

Projekt Velký knižní čtvrtek spolupracuje s celkem devíti nakladatelstvími. Pořadatelé tuto akci obnovili na podzim roku 2011, aby nakupujícím pomohli zorientovat se před Vánocemi na knižní trhu. Pro úspěch se poté rozhodli pořádat událost dvakrát ročně. V rámci vybraného dne má veřejnost možnost potkat se s autory knižních novinek nebo zúčastnit se doprovodných akcí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velký knižní čtvrtek se blíží. Autoři sází na napětí, favoritem je Nesbø