×
TOPZINE.cz

Velký knižní čtvrtek se blíží. Autoři sází na napětí, favoritem je Nesbø

Foto: Lucie Lomová - Na odstřel
Českou literaturu osvěží komiks Na odstřel. Zdroj: www.knihcentrum.cz

Pokud často tápete, po které knize sáhnout, Velký knižní čtvrtek vám tentokrát tuto volbu neusnadní. V knihkupectvích se 20. března objeví hned dvanáct očekávaných novinek. Vydavatelé navíc neignorují ani digitalizaci a deset z nich vyjde i jako e-kniha.

Lucie Lomová Na odstřel
Českou literaturu oživí i komiks Lucie Lomové Na odstřel.
Zdroj: Nakladatelství Labyrint

Letošní Velký knižní čtvrtek se nese ve znamení krimi. Se slovem krimi se většině čtenářů  automaticky vybaví Jo Nesbø, severský mistr tohoto žánru, jehož nejmladší dílo se jmenuje Červenka. Napětím se snaží upoutat i Petr May s detektivkou Muž z ostrova Lewis, což je druhý díl úspěšné trilogie.

Na atmosféru, která by se dala krájet, vsadil také Chaim Cigan. Knihomoly se pokusí zaujmout Altschulovou metodou, kde kombinuje prvky psychologického a politického thrilleru. Velká očekávání vzbuzuje také Drahý život od poslední držitelky Nobelovy ceny Alice Munroové, která zůstala věrná žánru povídky.

České a slovenské knižní novinky

Velký knižní čtvrtek však nesestavil menu pouze ze zahraničních specialit, o slovo se překotně hlásí i čeští a slovenští autoři. Irena Doušková se v románu Medvědí tanec věnovala tématu posledních dní Jaroslava Haška.

Ač titul Přišla z moře od Miloše Urbana na první pohled spadá do příliš úzké ohrádky kriminálek, výrazně kontrastuje s často chladnokrevnými výtvory. Za ústřední záhadu totiž autor zvolil nikoli ohranou vraždu, ale polonahou ženu objevenou na břehu. Pro gurmány s nekonvenčním vkusem stvořila nevšední delikatesu Lucie Lomová, jejíž detektivní komiks z divadelního prostředí nese název Na odstřel.

Velký knižní čtvrtek

Projekt Velký knižní čtvrtek spolupracuje s celkem devíti nakladatelstvími. Pořadatelé tuto akci obnovili na podzim roku 2011, aby nakupujícím pomohli zorientovat se před Vánocemi na knižní trhu. Pro úspěch se poté rozhodli pořádat událost dvakrát ročně. V rámci vybraného dne má veřejnost možnost potkat se s autory knižních novinek nebo zúčastnit se doprovodných akcí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..