Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Velikonoce jsou jeden ze dvou vrcholů turistické sezony v České republice

Hana Chytrá

Hana Chytrá

20. 4. 2011

Během velikonočního období, tedy od 21. dubna do pondělí 25. dubna, navštíví Českou republiku přibližně 280 tisíc zahraničních turistů, z toho bude přibližně 190 tisíc pouze v Praze.

FOTO: Karlův most a bývalé Staroměstské mlýny, Praha

Karlův most a bývalé Staroměstské mlýny, Praha, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Velikonoce patří v České republice, spolu s obdobím Vánoc a Silvestra, k nejvytíženějšímu období z hlediska turistického ruchu vůbec. Turisté přijíždějí do Čech často již od čtvrtka a jejich zvýšená přítomnost trvá až do Velikonočního pondělí.

V mnohých zemích, například v Německu či v katolické jižní Evropě, je totiž narozdíl od České republiky státním svátkem i pátek. O Velikonocích k nám přijíždí především evropští turisté, jelikož v asijských zemích se Velikonoce převážně neslaví.

Co se týká nás, Čechů, velikonoční volno je u nás kratší než v mnoha jiných zemích Evropy, proto během Velikonoc nijak zásadně masově necestujeme. Dle analýz ACČKA o Velikonocích zaznamenáváme snad jen mírný nárůst zájmu o eurovíkendy, kdy někteří Češi tráví velikonoční prodloužený víkend v některém z atraktivních západoevropských měst.

Jedná se především o Vídeň, Paříž, Londýn, Řím, Barcelonu a Benátky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velikonoce jsou jeden ze dvou vrcholů turistické sezony v České republice