Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Veletrh Expolingua 2009 dá zvláštní prostor portugalštině

Martin Peška

Martin Peška

4. 11. 2009

expolingua-2008-600x338Mezinárodní veletrh vzdělávání, jazyků a kultury Expolingua, který se uskuteční od 6. do 7. listopadu v Národním domě na Vinohradech v Praze, se letos zaměří především na portugalštinu. Celkem má dorazit okolo 90 vystavovatelů ze 20 zemí světa. Připraven je i doprovodný program zdarma.

Zdroj: expolingua.cz

Zdroj: expolingua.cz

Mezi každoroční návštěvníky veletrhu patří studenti, pedagogové, rodiče, ale i další zájemci o cizí jazyky. Expolingua 2009 nabízí 75 přednášek a seminářů českých i zahraničních odborníků, což je podle pořadatelů nejvíce za historii celé akce.

Připraveny budou i volně přístupné doprovodné akce. „Každoročně se při plánování doprovodného programu snažíme najít něco nového ze světa jazykové výuky a vzdělávání. Sledujeme i ohlas konkrétních témat u návštěvníků.“, vysvětlila Janica Ciglianová, ředitelka Expolingua Praha a dodala: „Právě na základě obrovského úspěchu loňského workshopu hip hopu v češtině, angličtině a portugalštině jsme letos připravili také workshop Batukatum show.“

Zmíněný workshop má probíhat v češtině a portugalštině a návštěvníci se na něm mohou seznámit se sambou Batucadou, známou z karnevalu v Rio de Janeiru. Workshopy hip hopu a samby jsou zároveň zařazeny do bloku doprovodného programu věnovaného portugalštině, která je hlavním jazykem veletrhu.

Zdroj: expolingua.cz

Zdroj: expolingua.cz

V rámci doprovodného programu je možné účastnit se minilekce z tlumočení, přednášky o překládání v překladových programech nebo semináře o kvalifikačních předpokladech pro jmenování soudním tlumočníkem v ČR a vybraných zemích EU.

„Náplň portugalské části doprovodného programu vznikla především díky spolupráci s Institutem Camoes v Praze, Velvyslanectvím Portugalska a Velvyslanectvím Brazílie v ČR. Námětem přednášek bude například studium portugalštiny v zahraničí, nová dohoda o pravopisu portugalského jazyka nebo Brazílie jako domov mnoha kultur i národů,“ vysvětlila mluvčí veletrhu Margareta Vojtková.

Kromě portugalštiny se návštěvníci veletrhu setkají s rumunštinou, bulharštinou, japonštinou, italštinou, velštinou, estonštinou, arabštinou, čínštinou, španělštinou, němčinou, ruštinou i základy českého znakového jazyka.

Kompletní program na www.expolingua.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Veletrh Expolingua 2009 dá zvláštní prostor portugalštině