Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Psí restaurace a kavárny pro kočky bodují. Jsou v Tokiu i v Newcastlu

Alena Menšíková

Alena Menšíková

14. 3. 2012

FOTO: Pes pije pivoJak by se vám líbilo sedět u stolu v podniku, kde by kromě vás hodovali psi a kočky? V Tokiu to není nic výjimečného, kaváren pro kočky a speciálních restaurací, kde psům podávají pivo, tam mají hned několik desítek.

FOTO: Pes pije pivo

Má váš čtyřnohý přítel rád pivo? Dopřejte mu speciální mok pro psy s masovým výtažkem. Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Společnost The Brandling Villa, sídlící v Newcastlu, začala ve svém podniku podávat speciální nealkoholické pivo pro psy. Pivo je vyrobeno z chmelu, sladu a má příchuť masa. Hospůdka má na jídelním lístku také speciální jídla pro psy jako třeba kuře à la franc.

Vychlazené pivo je prý u pejsků velmi oblíbené. Prvních čtyřicet osm láhví zmizelo během dvou týdnů.

Pivo pro psy chutná po mase

Nejedná se o první pivo pro psy na trhu. Společnost Browser Beer z Phoenixu v USA prodává balení šesti piv za necelých dvacet dolarů. Jejich pivo ovšem neobsahuje chmel, ale pouze kuřecí či hovězí extrakt.

V anglickém Yorkshiru je pro psy dokonce restaurace. Kromě piva si domácí mazlíčci mohou přiobjednat i domácí pečené vepřové maso. Tedy, abychom to upřesnili, objednává a platí páníček, pes pouze konzumuje.

Co na to říkají návštěvníci?

Restaurace a bary pro naše mazlíčky jsou sice skvělý nápad, ale jak se na to dívají ostatní lidé? Zákazníci jsou většinou rozdělení do dvou skupin. Prvním dobře vychovaní psi v barech nevadí, druzí je naopak nemohou ani vystát.

Návštěvníci také dělají rozdíl mezi barem a restaurací. V baru jim psi tolik nevadí, kdežto v restauraci vedle psa opravdu stolovat nehodlají. V hospůdce či baru je přece jen uvolněnější atmosféra než v restauračním zařízení, a proto podle některých psi v restauraci nemají co dělat.

Jiný kraj…

V Mexiku na to však mají jiný názor. Majitel zapadlé restaurace, který byl na pokraji bankrotu, dostal spásný nápad. Udělal z ní restauraci přístupnou jak lidem, tak jejich psím přátelům.

Úspěch se dostavil okamžitě, protože žádná jiná restaurace ve městě nedovoluje vstup zvířatům. Rezervace jsou teď plné na měsíc dopředu.

Mňoukající kavárny v obležení

Každý, kdo někdy bydlel s kočkou, ví, že je velmi, ale opravdu velmi vybíravá. Nápad postavit restaurace pro kočky se zrodil v roce 1998 na Taiwanu.

Poté se rozšířil do Japonska a v Tokiu je nyní nejméně 40 takových kaváren. Do kavárny jednoduše přijdete i se svou kočkou a za hodinový poplatek získáte kávu a budete obklopeni spoustou dalších koček. No, neberte to.

FOTO: Kočičí kavárna

Japonská kavárna pro kočky Nekokaigi, Zdroj: Michael Lyons

Podniky jsou také různě specializovány, takže si můžete vybrat, kam se svou kočkou půjdete, abyste se cítili jak vy, tak ona co nejlépe. Jedná se o jakousi terapii. V přítomnosti zvířat se totiž člověk uvolní a oprostí od každodenního shonu.

Čtěte také: Japonská restaurace nabízí nějvětší sushi na světě

Možná se restaurace pro naše mazlíčky časem rozšíří i v České republice. Byli byste pro zavedení takových podniků u nás?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Psí restaurace a kavárny pro kočky bodují. Jsou v Tokiu i v Newcastlu