Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Největší porce sushi nabízí japonská restaurace. Jedna váží 6 kilo

Redakce

Redakce

10. 2. 2012

FOTO: Největší sushi na světě v japonské restauraci UmewakaŽe je Japonsko rodná země lahodné krmě nesoucí název sushi, která se skládá z rýže, zeleniny a ryb, všichni víme. Koneckonců tato lahůdka se z Japonska stihla dostat už i k nám do Čech.

FOTO: Největší sushi na světě v japonské restauraci Umewaka

Zdroj: Reprofoto Daily Motion

Japonci se s tím nejspíše nechtějí smířit, protože jedna z tamějších restaurací, nacházející se v Anjo City, přišla s XXL verzí této lahodné rybí pochoutky. Jejich nová specialita váží kolem 6 kilogramů a má kolem 20 až 25 centimetrů v průměru.

Maxi Japonsko

Japonsko je známé svou vyspělostí co se technologií a architektury týče. Věhlasné je i jejich pestré jídlo, které se skládá z kobylek, brouků a dalších zajímavých ingrediencí. Japonské národní soutěže o to, kdo ubalí nejvíce sushi na jednom místě, jsou známé.

Na výstavě Expo 2010 za 6 a čtvrt hodiny vyrobili kuchaři 8 374 kousků sushi. Celkově bylo spotřebováno 120 kg rýže a 65 kg lososa. O obřím japonském sushi a jeho názvu Štědrá rolka slyšíme poprvé.

Drahá legrace

Pokud se vám již teď sbíhají sliny na tuto delikatesní rolku, měli byste vědět, že je nutno si připravit 15 000 japonských jenů (v přepočtu okolo 375 000 korun) a pořádně velký apetit, protože z jednoho gigantického sushi lze udělat 40 regulérních porcí. A kdybyste přece jen chtěli spořádat tuto dobrotu sami a najednou, museli byste u stolu sedět dva dny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Největší porce sushi nabízí japonská restaurace. Jedna váží 6 kilo