Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Vánoční festival 2011: Městská divadla pražská zabalí pět představení

Anna Kottová

Anna Kottová

3. 12. 2011

FOTO: Čerti ve Vánoční hře aneb O tom slavném narozeníPrvní ročník Vánočního festivalu proběhne v pátek 9. a sobotu 10. prosince v Divadle ABC, Rokoku a Minoru. Zpívání koled a atmosféra nadcházejících svátků vás nemine.

FOTO: Čerti ve Vánoční hře aneb O tom slavném narození

Čerti a andělé k Vánocům patří Zdroj: mdp.cz

Tři pražská divadla, a to ABC, Rokoko a Minor, si připravila vánoční speciál pěti představení. Přijedou divadelníci z Ostravy, Hradce Králové, a dokonce i ze slovenské Nitry.

Pátek, svátek

Dvoudenní festival otevřou domácí s hrou České Vánoce v režii Petra Svojtky. Do české vsi dorazí zpráva o narození spasitele. Vánoční příběh ale uvidíte ve svérázné adaptaci, která se zaměří na nadsázku českých svátků.

Nepřehlédněte: Vybrali jsme vánoční inscenace roku 2011

Zvěstování Božího syna přinese kromě koled nečekané situace plné humoru. Těšit se můžete na Danu Batulkovou (v alternaci s Evou Nádaždyovou) nebo Martina Písaříka.

FOTO: Dana Batulková v roli anděla

Dana Batulková si zahraje anděla

Lidová hra Slovenský Betlehem přijede od slovenských sousedů. Příběh z pastýřského prostředí vypráví cestu pastýřů od zvěstování o narození Páně po obdarování malého Ježíška v jesličkách. Hodinová komedie je napsána ve verších, a tak se částečně zpívá a částečně recituje.

Prosincová sobota

Královéhradecké divadlo Drak přispělo do festivalu inscenací Štědrej večer nastal. Filip Huml hru zrežíroval, podílel se na scénáři, a dokonce v ní i hraje. Co vše se může stát na Štědrý den? Divadlo Drak vtipně odpovídá: „Jestlipak víte, že sám anděl páně zlámal sáně?“

Hodinové představení Vánoce aneb Příběh o narození uvidíte výjimečně v Divadle Minor. V tajuplné atmosféře zimních svátků budete hledat odpověď na otázku, kdo byl Ježíšek a proč se vůbec narodil.

Vánoční hru aneb O tom slavném narození, tentokrát v ostravském podání, přiveze dokonce režisér Martin Františák (Nevěsta, Tři sestry). Inscenace navazuje na lidové hry okolo 18. století, pouze je napsána současným jazykem.

Vtipný příběh sleduje ďábelskou intriku, která má lidem znemožnit poznání Ježíška. Jak to ale v pohádkách bývá, dobro nakonec nad čerty zvítězí.

Vánoční festival Městských divadel pražských

Pátek 9. prosince

České Vánoce – Divadlo ABC, 10:00

Slovenský Betlehem – Divadlo ABC, 16:00

Sobota 10. prosince

Štědrej večer nastal – Divadlo Rokoko, 13:00

Vánoce aneb Příběh o narození – Divadlo Minor, 15:00

Vánoční hra aneb O tom slavném narození – Divadlo Rokoko, 17:00

České Vánoce – Divadlo ABC, 19:00

Za kolik: dospělí 150/200 Kč a děti 100/150 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční festival 2011: Městská divadla pražská zabalí pět představení