Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vánoce 2012 v Praze: Vánoční trhy budou zahájeny začátkem prosince

Redakce

Redakce

28. 11. 2012

V Praze s pravým zimním počasím začnou i vánoční trhy. Budou zahájeny rozsvícením vánočního stromečku na Staroměstském náměstí. Podívejte se s TOPZINE.cz, kde a co můžete v hlavním městě  navštívit.

FOTO: Vánoční trhy v Praze

Vánoční trhy v Praze. Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

Kvapem se blíží ty nejkrásnější svátky v roce. Pomalu klepe na dveře advent a každou neděli na adventním věnci přibude další zapálená svíčka, dokud nebude Štědrý den a nebudou při vánoční atmosféře plápolat všechny čtyři svíčky. Ale na to si ještě počkáme. Nejdříve přijde čas vánočních trhů. Na nich nemohou chybět živé betlémy, koledy, ukázky tradičních řemesel, jmelí a grog nebo svařené víno navoněné vánoční atmosférou, která v Praze panuje na každém kroku.

Staroměstské náměstí

V sobotu 1. prosince zahajuje své vánoční trhy ,,matka měst“ naše hlavní město Praha na Staroměstském náměstí, kde se bude v 17 hodin slavnostně rozsvěcovat vánoční strom. Letošním bude smrk ztepilý pocházející z lesů rodu Colloredo Mansfeld na západě Čech.

Vesnička, kterou kdosi vykouzlí každoročně na Staroměstském náměstí, budou tvořit tradiční dřevěné domky s červenou střechou, kde trhovci nabízejí vánoční dekorace, pochoutky a mnoho dalšího. Vánoční atmosféru dozdobí vystupující dětské soubory s koledami. I letos tu bude Staroměstská dětská dílnička. Krásu trhů doplňuje pozadí náměstí, nasvícené domy a Staroměstský orloj.

Václavské náměstí

Začíná se 1. prosince na Václavském náměstí, které bude trhy provoněno až do 13. ledna. Těšit se tu můžete na krásnou atmosféru vánoční Prahy a spousty stánků s dekoracemi či přírodními věcmi. A co nesmíme opomenout, je tradiční trdelník a nápoj na zahřátí.

Náměstí Míru

Vánoční trhy tu začínají už 20.listopadu a končí 24.prosince. Trhy mají 61 stánků a stojí přímo před kostelem sv. Ludmily Míru. Těší se tu na vás stánky navoněné levandulí, medem nebo vánočními perníčky. Jsou tu i stánky s přírodními mejdlíčky a dřevěnými hračkami. Zajímavostí těchto trhů je, že tři stánky patří neziskovým organizacím a občanským sdružením.

Ve dnech adventních nedělí je tu připraven speciální program. První adventní neděli 2. prosince si tu děti mohou vyrobit vlastní vánoční ozdobu a tu pak pověsit na strom, tři z ozdob budou vybrány a oceněny.

Vánoční Betlémy

Ve vánoční Praze je krásná vánoční atmosféra doprovázena spoustou Betlémů, tady jsou tipy na některé z nich:

  • Kostel sv. Matěje – ve dnech 2 . 12. 2012 – 27 .1 .2013  jsou zde k vidění perníkové jesličky
  • Kostel Panny Marie Vítězné  – ve dnech 16. 12. 2012 – 13. 1. 2013 je tu Pražské Jezulátko
  • Klášterní kostel Panny Marie Andělské – ve dench 24. 12. 2012 – 2 .2 .2013 jsou tu kapucínské jesličky s postavami v životní velikosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce 2012 v Praze: Vánoční trhy budou zahájeny začátkem prosince