Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Vánoce a kino můžou jít dohromady. Na co zajít, až vás omrzí pohádky v televizi?

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

25. 12. 2010

Dárky jsou fajn a pohádky svým způsobem taky – jenže to bohatě stačí jednou v roce. Co dělat ty zbylé dva dny večer, když se člověk vrátí ze všech možných návštěv? Já navrhuji zajít do kina – a to na něco skutečně netradičního!

Do kina si zajde i takový Santa Claus!, Zdroj: life.com

Máte za sebou Štědrý večer, vánočního kapra a rozdávání dárků… A samozřejmě i nějaké ty pohádky, které do nás každoročně hustí všechny televizní kanály. Už vás skutečně nezajímá, že princezna na konci získá prince a že Richard Gere vyzná lásku své Pretty Woman na schodišti? Víte, že Ivánek si vezme Nastěnku za ženu, a nejste ten typ, co by probrečel balení kapesníčků u Lásky nebeské? Pak vám nabízíme možnost jít do kina, a to na něco, z čeho by nestékala cukrová poleva.

V Praze je blaze – hlavně v menších kinech

Praha je holt největším městem s největším počtem kin u nás, a tak musíme začít zákonitě tady. A nehodlám do vás cpát multikina. Takové kino Aero dnes 25. prosince promítá například pohádku pro děti i dospělé Kuky se vrací, zítra má ovšem připravený těžší kalibr. Milovníci starých (a kvalitních!) filmů si zde přijdou na dvojitou dávku Audrey Hepburn, nejprve v Prázdninách v Římě a poté ve Snídani u Tiffanyho.

Stejně tak Bio Oko nejprve v sobotu večer nabídne komornější snímky tohoto roku – Poznáš muže svých snů od mistra humoru Woodyho Allena a poté francouzské Imaginární lásky od teprve 21letého režiséra a scenáristy v jedné osobě. Na Štěpána pak přichází Jean-Luc Godard spolu s Jean-Paulem Belmondem a přinesou vám dárek v podobě více než 50 let starého U konce s dechem.

Kino Světozor je dnes zavřené, 26. prosince pak promítá stejně jako Aero filmy s Audrey Hepburn (v rámci jejího minifestu se podobné snímky budou promítat až do konce roku). Ke dvěma již zmíněným si ještě přidejte Šarádu, kde si zahrála po boku Caryho Granta. Hudební lahůdkou bude ještě promítání dokumentu The Doors – When You’re Strange v malém sále.

A jinde spíše multikina…

V Brně či v Ústí nad Labem budou stejně jako v Praze otevřena i multikina. Jejich program je bohatý stejně jako v jiné dny a výhodou budiž fakt, že sály budou téměř prázdné. Takže žádné malé děti s popcornem… Nebo si vemte své děti s popcornem – v tomto případě žádní nevrlí diváci, kterým by to vadilo!

Momentálně nejnovějšími snímky jsou dvě komedie – Fotři jsou lotři a Profesionální manželka. Prvá jmenovaná je třetím dílem v pořadí taškařic Bena Stillera a Roberta De Nira, tentokrát ovšem méně podařená. Druhý film pochází z Francie a ve vedlejší roli uvidíte už dosti obtloustlého, ale pořád sympatického Gérarda Depardieua.

Dalším filmem, na nějž stojí za to zajít, je Občanský průkaz, který patří mezi to nejlepší, co se letos v českých luzích a hájích natočilo. Pořád ještě běží nejnovější díl Harryho Pottera a také Narnie. Fanoušky téměř 30 let starého Trona pak částečně potěší remake TRON: Legacy 3D, který možná není úplně perfektní, ale pořád vás překvapí originální hudbou a ucházejícími počítačovými efekty. Což taková Pretty Woman krom své titulní písničky říct nemůže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce a kino můžou jít dohromady. Na co zajít, až vás omrzí pohádky v televizi?