Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Valník, den třetí: Pomáhat a chránit nezletilé

valnik_fanousciPoslední den letního Valníku byl rušný jak muzikálně, tak událostně. Pořad v sobotu začal již půl hodiny po deváté ranní a skončil hodinu po půlnoci. Těchto patnáct a půl hodiny vyplnily svou hudbou skupiny H2SO4, Sex Deviants, E!E nebo N.V.Ú. a úplný závěr této třídenní hudební přehlídky dostali pod křídla letos již šestadvacet let existující Švihadlo.

Začalo to pěkně zostra punkem a punkem všeho druhu to také pokračovalo. Tři hodiny po poledni se našel prostor i na trochu ska v podobě Prague ska conspiracy. Ti začali svoje vystoupení hezky instrumentálně, zpěvačka Mariana, vlníc boky, přišla až při druhé písničce a předvedla své tradiční kousky s mikrofonem.

E!E, Foto: Katarína Straková, Topzine.cz

E!E, Foto: Katarína Straková, Topzine.cz

Křivák nosil vždycky naruby, myslel, že je to… ano, je to tak. Svou hodinku na pódiu dostali i Visací zámek. Baskytarista nahoře bez oslnil svých několik fanynek také tradičním červeno-žlutým čírem, které snad nosí místo čepice.

Následoval Ivan Mládek se svou bandou, jehož místní publikum přijalo velice přívětivě. Není ale divu, jeho písničky zná každý od dětství a jeho humor je snad známý i za velkou louží. „Pěšák jednou řekl, že jeho snem je umřít v hospodě, mít dopito a nemít ještě zaplaceno,“ zahájil Mládek svůj koncert.

Kolem šesté hodiny odpolední si to k Letnímu kinu ve Slaném přivalila kolona asi deseti policejních aut. V naivní naději, že strážník bude ochotný komunikovat s občany, jsem se snažila zjistit, co se na festivalu stalo, ovšem tento příslušník státní policie odpověděl na mou otázku otázkou Co je vám do toho? a otočil se ke mně zády. Na stejný dotaz se posléze vyjádřil organizátor Valníku Sváťa Šváb: „Do areálu přitáhli nějakého třináctiletého kluka, který byl tak opilý, že pro něj naši zdravotníci museli zavolat záchranku a byl převezen na ARO. Zanedlouho přijeli policajti, vtrhli do areálu, sebrali pár nezletilých a jeli pryč.“

Letošní Valník proběhl vcelku opravdu dobře, organizace byla více méně dobrá. Celým programem provázeli dva moderátoři, přičemž blonďatá Karin v minišatičkách se stala častým tématem hovoru punkerů. „Je to barbína, vážně nechápu, kde tuhle ženskou vyhrabali. Ta je tu snad omylem, ne?“ řekla na její adresu jednadvacetiletá Romana. Nevím, jestli se tam nějak připletla, ale názor většiny návštěvníků sdílím.

[imagebrowser id=43]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Valník, den třetí: Pomáhat a chránit nezletilé