Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Valentýn: Vybrali jsme pro vás 9 filmů, které vás dojmou nebo pobaví

Pokud plánujete svatého Valentýna strávit v přítmí svého domova se svou drahou polovičkou, tak mrkněte na následující filmové tipy. Přestože výběr filmů je různorodý, všechny filmy spojuje jediné téma – láska.

Pro lásku šel bych světa kraj. Zdroj: Distributor filmu

Pro lásku šel bych světa kraj. Zdroj: Distributor filmu

Jestliže se chystáte strávit Den svatého Valentýna ve společnosti s romantickým filmem, můžete se inspirovat následujícím seznamem. Snímky jsou pro všechny, kteří se chtějí pobavit, zasmát, poplakat si nebo třeba zažít trochu vzrušení.

Pokud jste někdy narazili na nějaké žebříčky romantických filmů, téměř vždy se v nich objevují filmy jako Titanic, Láska nebeská, Casablanca, Pretty Woman nebo třeba Hříšný tanec. A aby taky ne, bezesporu se jedná o ty nejlepší z nejlepších. My jsme však tyto filmy do našeho seznamu nedali právě proto, že jsou notoricky známé. Avšak pokud patříte k milovníkům klasiky, je třeba i tyto filmy na začátku zmínit. Podívejte se tedy na náš výčet filmů, které možná neznáte, ale určitě byste znát měli.

Pýcha a předsudek

Mezi neznámější filmové adaptace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek se řadí film režiséra Joe Wrighta z roku 2005.

pýcha a předsudek

Zdroj: Distributor filmu

Adaptace jedné z nejčtenějších knih nás přenese na anglický venkov konce 18. století a představí běžný rodinný život pana a paní Bennetových a jejich pěti dcer, které jsou vedené k životní filozofii, že žena žije spokojený život jen tehdy, provdá-li se za bohatého muže. Tomuto dogmatu se však brání Elizabeth, kterou si zahrála Keira Knightley. Románem se inspirovala i britská spisovatelka Helen Fieldingová, autorka knihy Deník Bridget Jonesové, která si z knihy vypůjčila některé dějové linky včetně pana Darcyho.

500 dní se Summer

Romantická komedie s dramatickou zápletkou od režiséra Marca Webba, autora nejnovějšího Spider-Mana.

500 dní se summer

Zdroj: Distributor filmu

O lásce toho bylo napsáno a natočeno mnoho. Jak  tedy natočit film jinak a tak, aby diváka zajímal. Jak zbořit filmová klišé a postavit romantiku na hravějším principu? Na to odpovídá film 500 dní se Summer. V podstatě je to film o tom, co všichni známe. O lásce, rozchodu, a jak se s tím vším vypořádat. Ale, jak bylo řečeno, je podán zcela jinak. Jako divák se neustále musíte ptát, jak tohle může dopadnout? Beznadějně zamilovaný Joseph Gordon-Levitt vám ukáže, jak krásné i složité může být strávení 500 dní se Summer, v podání Zooey Deschanel.

Velmi nebezpečné známosti

Velmi nebezpečné známosti, anebo recept na to,  jak uchvátit srdce mladých diváků láskou, žárlivostí, vášní a intrikami. To vše za hudebního doprovodu skupin Placebo, Counting Crows a The Verve.

Zdroj: Distributor filmu

Jedna z adaptací slavného epistolárního románu Choderlose de Laclose Nebezpečné známosti o láskách, vášních a manýrech aristokratické společnosti, která je zde převedena do současnosti, a Francie je vyměněna za newyorský Manhattan. Film cílí spíše na náctileté diváky, čemuž odpovídá i herecké obsazení. Hlavních rolí se zhostili Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe, Reese Witherspoon a Selma Blair. Pro diváky, kteří mají raději klasiku, doporučujeme také Nebezpečné známosti od Stephena Frearse nebo Formanův snímek Valmont.

Annie Hallová

Věčný bavič Woody Allen nikdy neomrzí. Allen ve filmu Annie Hallová představuje problematický milostný vztah jednoho neobyčejného páru.

Annie Hallová

Zdroj: Distributor filmu

Annie Hallová (Diane Keaton) touží po tom stát se zpěvačkou a Alvy Singer (Woody Allen) touží po ní. Allen chtěl natočit původně film s detektivní zápletkou, nakonec od toho nápadu upustil a použil jej až ve svém filmu Tajemná vražda na Manhattanu. Pokud máte rádi Woodyho Allena, jeho osobitý humor a zcela jedinečný způsob filmové režie (řekněte, kolik herců se obrací ze zaběhnuté konverzace do kamery, aby si promluvilo  s divákem?), nenechte si film ujít. Snímek Annie Hallová byl v roce 1978 oceněn čtyřmi Oscary, včetně těch za nejlepší film a režii.

Popelka

Jako zástupce animovaných pohádek jsme vybrali Popelku. Ne Moderní popelku, ne moderní popelku, a ani Popelku českou.

popelka

Zdroj: Distributor filmu

Která dívka by si nepřála stát se alespoň na jeden večer půvabnou princeznou. Zlá macecha, ztracený střevíček a osudová láska na zámku. Známou pohádku o chudé dívce, do které se zamiluje krásný princ, studio Disney dokončilo v roce 1950.  Film kromě své animace okouzlil především chytlavými písničkami. Nejznámější je Bibbidi-Bobbidi-Boo, jenž byla také nominována na Oscara. Zavzpomínejte s námi na doby, kdy se Disney věnoval klasice a nesnažil se prorazit kasy kinosálů světelnými meči.

Sex a Lucía

Pro ty, kteří si potrpí spíše na vášnivějšíí filmy, je tu Sex a Lucía.

Sex A Lucia

Zdroj: Distributor filmu

Toto španělské drama vypráví o mladé dívce Lucíe, která se z Madridu vydává hledat minulost svého milence, jenž zemřel při automobilové nehodě. Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů.

Moje první láska

Děti jsou nevinné, děti jsou roztomilé. Pro nás odrostlé jsou něčím dojemným a nepochopeným. Co teprve, když bychom sledovali, jak se zamilovávají?

Moje první láska

Zdroj: Distributor filmu

Uličnické jedenáctileté Vadě zemřela po porodu matka a nyní žije se svým otcem , který pracuje v pohřebním ústavu. Během letních prázdnin tráví Vada spoustu času se svým nejlepším kamarádem Thomasem. Změnu do jejich života přinese až  kosmetička Shelly, již Vadin otec najme, aby připravovala mrtvoly před uložením do rakve. Vada je přesvědčena o tom, že má nějakou smrtelnou nemoc a často trpí nevyzpytatelnými hysterickými náladami způsobenými pocitem, že zavinila smrt své matky.

Dlouhá cesta

Dlouhá cesta je filmem, který vám v mysli zůstane velmi dlouho.

Dlouhá cesta

Zdroj: Distributor filmu

Ať už díky originálnímu příběhu, který odkazuje ve své čistotě na filmy černobílého Hollywoodu, nebo hudbě, která film doprovází. Dlouhá cesta je film, v němž zkříží své cesty populární, oblíbený a všemi milovaný Landon, a naopak v ústraní žijící podivínská Jamie. Pokud vám to zní jako výborný začátek klasického romantického filmu s výborným hollywoodským koncem, nenechte se mýlit. Dlouhá cesta je dojemný a něžný film, nenabídne vám však více kýčů, než je na romantický film zdrávo. Mandy Moore, představitelka hlavní role, je autorkou několika písní k filmu.

Listopadová romance

Keenu Reeves a Charlize Theron se podruhé na filmovém plátně objevili bok po boku jako milostná dvojice, a i tentokrát v excelentním filmu.

Listopadová romance

Zdroj: Distributor filmu

Co může být lepší, než když vám film nabídne manažera, který se rozhodne žít životem chuďase radujícího se z lásky, dva transvestity, z nichž se vyklubou největší ryby v obchodním světě, z kterého manažer unikl, a volnomyšlenkářskou dívku, jež předvede manažerovi zcela nový svět. Svět lásky. I tento film nelze nazvat pohádkou s dobrým koncem, a možná i proto je tak oblíbený. Připomíná nám náš starý dobrý život, kde sice láska vítězí nad lží a nenávistí, na smrt je však krátká.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Valentýn: Vybrali jsme pro vás 9 filmů, které vás dojmou nebo pobaví