Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

V zoo ve Vratislavi zabil tygr svého chovatele při čištění výběhu

ČTK

ČTK

16. 9. 2015

Životem dnes zaplatil zřejmě za svou neopatrnost ošetřovatel šelem zoologické zahrady ve Vratislavi na jihu Polska. Při práci ho napadl tygr. Podle televizní stanice TVN24 o tom informoval mluvčí dolnoslezské policie Kamil Rynkiewicz.

tygr_sumatersky_zoo

Tygr sumaterský, Zdroj: Shutterstock.com

Útočící šelmou byl podle mluvčího vzácný tygr sumaterský. Zvíře pečovatele napadlo a smrtelně zranilo, když jako obvykle čistil jeho výběh. Policii na místo povolala záchranná služba, podle níž muž zraněním podlehl záhy. Případ nyní vyšetřuje prokuratura.

Televizní stanice TVN24 uvedla, že usmrcený chovatel pracoval ve vratislavské zoo už 20 let, přičemž o šelmy se staral 15 let. Tygr ho zřejmě napadl, když sekal trávu.

„Úklid výběhu se musí provádět v nepřítomnosti zvířete. Musíme objasnit, jak došlo k tomu, že se zvíře do výběhu dostalo, když tam pečovatel byl, a jak došlo ke kontaktu,“ sdělila televizi Agata Kostyková-Lewandowská ze Státního úřadu inspekce práce.

Ve Vratislavi ve čtvrtek začíná mezinárodní konference ředitelů evropských zoologických zahrad, kterou hostí právě místní zoo.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V zoo ve Vratislavi zabil tygr svého chovatele při čištění výběhu