Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

V Pardubicích se koná Velká plesová kratochvíle. Divadlo změní tvář

Aneta Filipová

Aneta Filipová

13. 1. 2012

FOTO: Ladislav Špiner, VČD PardubiceV Pardubicích se v sobotu 28. ledna od 19.00 uskuteční divadelní ples. Letos se bude poprvé konat v prostorách Východočeského divadla.

FOTO: Ladislav Špiner, VČD Pardubice

Ladislav Špiner loni poněkolikáté zvítězil v divácké anketě o nejoblíbenějšího herce Zdroj: vcd.cz

Divadelní ples je novináři často označován za místní Ples v Opeře, což je sice lichotivé přirovnání, ale lehce nadnesené, protože na rozdíl od obdobných „plesů v divadle“ ten pardubický nebude jen pro VIP hosty, ale je otevřen pro všechny zájemce (samozřejmě do vyčerpání kapacity divadla),“ uvedl tiskový mluvčí Východočeského divadla Radek Smetana.

Čtěte také: Jak se plesá v Brně?

Velká pardubická plesová kratochvíle, jak nazvali pořadatelé letošní, 11. ročník divadelního plesu, naplní hlediště, jeviště i další prostory divadla.

Divadelníci by tak vlastně mohli zůstat v papučích, vždyť ples se bude konat doma. Tento domov ale bude potřebovat náročnou dočasnou rekonstrukci.

FOTO: Josef Pejchal a Jindra Janoušková, VČD Pardubice

Josef Pejchal a Jindra Janoušková při tradiční přehlídce kostýmů

Zatímco ostatní prostory, ve kterých se ples konal v minulých ročnících, byly na plesovou zábavu zařízené, divadlo musí například vyrovnat elevaci hlediště a odmontovat všechna sedadla.

Nepřehlédněte: Pardubice vyhlásily inscenaci roku 2011

Letošní návštěvníci plesu se mohou těšit na divadelní prostory, jak je ještě neznají, na promenádu divadelních kostýmů nebo na živý hudební doprovod pardubických filharmoniků. Divadlo také slibuje řadu dalších překvapení.

Východočeské divadlo Pardubice

Divadelní ples

Kdy: sobota 28. ledena 2012, 19.00

Cena: 300–500 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Pardubicích se koná Velká plesová kratochvíle. Divadlo změní tvář