Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

V Kabinetu múz najdete svou múzu. Brněnská kulturní scéna ožívá

Redakce

Redakce

21. 5. 2012

FOTO: BezhlavíV Brně znovu ožívá legendární kulturní prostor s názvem Kabinet múz. V únoru tohoto roku se opět otevřel všem, kteří mají zájem o setkávání na poli divadla, umění, hudby i filmu.

FOTO: Bezhlaví

Kabinet múz se probouzí z dlouhého spánku. Mimo jiné i hrou Bezhlaví Zdroj: kabinetmuz.cz

Kabinet múz nabízí širokou škálu kulturního vyžití. Funguje jako divadelní a hudební klub, výstavní síň, kavárna, tančírna i kinosál. Cílem znovuobnovení Kabinetu bylo vytvořit kulturní centrum, místo potkávání různých uměleckých odvětví a stylů.

Aktuálně si můžete z programu vybrat několik divadelních představení. V pondělí 21. května představí svůj kus nezávislé Divadlo na cucky. Rytmizované představení Bezhlaví/Kopftot o lásce, moci a svobodě představivosti vás zavede do prostředí postiženého tragédií, kde fantazie je jediná cesta úniku.

FOTO: Kabinet múz

Kabinet múz je místo pro setkávání nejen divadelních fanoušků

Na pondělí 28. května je naplánována scénická črta Tvůj Gusten (píše milostné dopisy). Inscenace představuje kontroverzního spisovatele a nepřítele žen Augusta Strindberga skrze milostné dopisy, které psal svým manželkám.

Diváckou fantazii pokouší také představení Samurajové od Divadla DNO. Brněnskou premiéru tohoto kabaretu pro tři magory a diváckou fantazii můžete zhlédnout v úterý 29. května.

Kam se ztratila múza z Kabinetu?

Kabinet múz je součástí objektu, ve kterém od roku 1990 sídlilo HaDivadlo a které se stalo centrem brněnské kultury. V roce 2003 se prostor stal útočištěm Divadla 7 a půl, které však dostalo výpověď kvůli narůstajícímu dluhu na nájemném. Kabinet pak byl veřejnosti uzavřen a tradice přerušena. Obnovit ho se rozhodli dramaturgové Tomáš Kelar, Simona Petrů a Zdeňka Kučerová.

Kabinet múz (Sukova 4, Brno)

Nejbližší představení: Bezhlaví/Kopftot, Tvůj Gusten (píše milostné dopisy), Samurajové

Kdy: pondělí 21. května, pondělí 28. května, úterý 29. května v 19:30

Vstupenky: 80–120 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Kabinetu múz najdete svou múzu. Brněnská kulturní scéna ožívá