Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Máte svoje punkrockové iDolls? Kabaret divadla DNO paroduje mainstream

Aneta Filipová

Aneta Filipová

7. 2. 2012

FOTO: Kapela SEN (Divadlo DNO) V pátek 27. ledna předvedlo královéhradecké divadlo DNO v pardubické devětadvacítce neřízený jevištní večírek. TOPZINE.cz byl u toho. Přečtěte si, jaké je obdivovat iDolls.

FOTO: Kapela SEN (Divadlo DNO)

Dej si ještě pivo, za chvíli se budem... festiválet. Zdroj: archiv kapely

Páteční představení s názvem iDolls hravě parodovalo fandom hudebních kapel. Společně jej připravilo divadla DNO a olomoucké Divadlo na cucky.

Podívejte se: Divadlo na cucky hýří vtipem

Divadelní kabaret, nebo chcete-li plakátové pojmenování EMOčně dEMOliční EMOkál, přináší zběsilou zábavu, lásku i zamyšlení nad povrchností mainstreamu. Inscenace Jiřího Jelínka ničí všechno, co milujete na punkrockových kapelách.

V publiku je víc holek, tak se musíte jako kapela jmenovat třeba Lucie. Kryštof? To je špatná volba.

Z velké části jde o improvizovaný kabaret s autorskou hudbou Michala Daleckého a hadrovými loutkami, které vytvořila Kristina Ketmanová.

Emoloutky jsou dobře využité tam, kde je potřeba odosobnit příběh, ale zároveň hadrovostí umožňují poměrně přesnou nápodobu lidského pohybu. Podporují hravost celého představení a umožňují střih a zkratku, která dodává dynamiku a rytmus.

Punkové pásmo začíná songem Idol seš když, … a pokračuje improvizovaným doplňováním textu. Na scéně účinkuje trio Jiří Jelínek, Michal Dalecký a Johana Vaňousová.

Nezastaví se před ničím. Celou dobu jde z jeviště do hlediště pardubického Divadla 29 dávka energie, invence a slovních hříček.

Ještě nás neznáte a už nás milujete.

Je na vás, jak se rozhodnete a jestli jsou hlavní hrdinové-fanoušci nekriticky obdivující svoje idoly povrchní zoufalci bez vlastních ideálů. Setkáte se s několika podobami vztahů, ve kterých se možná najdete nebo v sobě možná objevíte nadhled.

Podívejte se: Pardubice nabízí představení divákům z Hradce Králové

Na představení ještě navázal koncert kapely SEN. Pod tímto názvem se skrývá nová DNOvská hudební formace schizofrenního tria Dalecký, Jelínek, Vaňousová. V rámci koncertu ještě odehráli skeč ze zapráskaně oblíbené Fagi.

Divadlo DNO je všudezdejší a hraje téměř po celé republice. Najděte si je dřív, než si najdou oni vás. Stojí to za to.

Nejbližší večírek

Divadlo DNO: iDolls a kapela SEN, Hradec Králové

Divadlo Na zábradlí: 19. 2. 2012, Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máte svoje punkrockové iDolls? Kabaret divadla DNO paroduje mainstream