Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Divadlo v Pardubicích nabízí svá představení královéhradeckým divákům

Aneta Filipová

Aneta Filipová

5. 11. 2011

FOTO: Inscenace Bláznivé nůžky, VČD Pardubice

Kdo by neznal pověstnou rivalitu mezi východočeskými krajskými městy? V divadelním rybníku je ale vše jinak: Východočeské divadlo Pardubice otevírá v Hradci Králové novou abonentní skupinu.

FOTO: Inscenace Bláznivé nůžky, VČD Pardubice

Který z hradeckých diváků odhalí vraha? Zdroj: VČD 

Nový projekt Východočeského divadla v rámci přirozeného sbližování kultury krajských měst přiveze do Hradce Králové tři své divácky nejúspěšnější inscenace.

„Vytvoření mimořádné abonentní skupiny v Hradci Králové by mělo být vstřícným krokem k vzájemnému propojování dvou sousedních měst a využívání jejich potenciálu k vzájemnému kulturnímu obohacování,“ vysvětluje záměr projektu ředitel divadla Petr Dohnal.

Čtěte také: Pardubický Quasimodo není jen černobílé klišé

V sále Filharmonie Hradec Králové se tak diváci na začátku nového roku setkají s příběhem hudebního génia Amadea a jeho věčného stínu Salieriho, v březnu se Líze Doolittleové opět povede získat lásku profesora Higginse.

Do třetice se v dubnu mohou sami diváci zapojit do děje interaktivní komedie Bláznivé nůžky, která před třemi lety získala na GRAND Festivalu smíchu titul Komedie roku 2007.

FOTO: My Fair Lady, VČD Pardubice

Petra Janečková a Jiří Kalužný v jedné z nejslavnějších muzikálových komedií

„V žádném případě nechceme a ani nemůžeme konkurovat uměleckým projektům Klicperova divadla, které se tradičně věnuje jiné poetice divadelního jazyka. Naopak naším repertoárem můžeme zasáhnout řady obyvatel Hradce Králové, kteří fenomén divadla vnímají jako svou nepostradatelnou potřebu,“ dodává Petr Dohnal.

Projekt meziměstského abonmá tak vychází vstříc hradeckým divákům, kteří mají pardubické inscenace v oblibě a často do sousedního města dojíždí. Podobně je tomu i naopak a možná i Klicperovo divadlo časem zváží podobný výměnný pobyt.

Sál Filharmonie Hradec Králové

Amadeus: 20. ledna 2012

My Fair Lady: 7. března 2012

Bláznivé nůžky: 18. dubna 2012

Vstupenky lze zakoupit i jednotlivě, ale abonmá zaručuje více než 20% slevu. Permanentku navíc můžete darovat nebo půjčit. Předplatné můžete mimo obvyklých prodejních míst objednat i na adrese www.vcd.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo v Pardubicích nabízí svá představení královéhradeckým divákům