Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V centru Prahy vyrostl Ice bar. Je z ledových panelů o váze 21 tun

Martin Peška

Martin Peška

7. 3. 2012

Ze 150 kusů ledových panelů o celkové váze 21 tun byl vybudován v budově Karlových lázní na Smetanově nábřeží unikátní Ice bar. Fungovat má prý celoročně.

video
play-sharp-fill

„Jde o vůbec první zařízení tohoto druhu v České republice, které mohou hosté navštívit celoročně: tedy i v případě, kdy budou venku panovat třicetistupňová vedra,“ uvedla pro TOPZINE.cz Kateřina Beute. Teplota v celém prostoru má být udržována neustále na -7 °C.

Informace o Ice Baru Prague
Otevírací doba: 12:00 až 20:00 a 21:00 až 05:00 hodin
Adresa: Smetanovo nábřeží 198/1, Praha 1
Vstupné: od 120 korun na osobu

Ledový bar o velikosti čtyřiceti metrů čtverečních pojme jen dvacet návštěvníků, kterým bude při vstupu zapůjčeno teplé oblečení. S ohledem na teplotu se v baru dvacetičlenné skupinky mají střídat po dvaceti minutách.

„Předpokládáme, že si atraktivní posezení v minus sedmi stupních Celsia budou do budoucna vychutnávat nejen domácí hosté. Doufáme, že přitáhne i zahraniční turisty. Také proto interiér zdobí například ledová napodobenina Karlova mostu nebo mlýnské kolo z 15. století,“ řekl Richard Gažo, manažer prémiové značky piva Heineken Extra Cold, které se zde točí.

Pivo se zde bude točit vychlazené na teplotu těsně pod bodem mrazu do předem namražených sklenic.

Kromě piva se zde podávají také různé drinky a vodka koktejly ice sweet, ice sour a ice bitter.

Podobný ledový bar byl v Praze otevřen, jak jsme již informovali, 6. ledna na terase hotelu Hilton. Jeho fungování je však omezené počasím.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V centru Prahy vyrostl Ice bar. Je z ledových panelů o váze 21 tun