Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V Británii složili nejvíce uklidňující song. Poslechněte si ho

Redakce

Redakce

14. 2. 2012

Britská skupina Marconi Union z Manchesteru ve spolupráci z muzikoterapeuty vytvořila nejvíce uklidňující skladbu, jaká kdy byla napsána.

V Británii stvořili nejvíce uklidňující song Zdroj: youtube.com

Skladba s názvem Weightless je prý tak uklidňující, že ji vědci nedoporučují poslouchat během řízení. Podle Daily Telegraph Marconi Union spolupracovali s týmem muzikoterapeutů, jejichž záměrem bylo zpomalit dýchání a snížit mozkovou aktivitu.

Výrobci sprchových gelů a šamponů Radox se spolupodíleli na výzkumu, během něhož byla píseň přehrána čtyřiceti ženám. Prokazovala více uklidňující účinky než Enya, Mozart či Coldplay. U více jak 65 % zúčastněných skladba navodila pocity uvolnění a snížila napětí v těle.


Marconi Union – Weightless

Lyzz Cooper, zakladatelka Britské Akademie Muzikoterapie, o skladbě řekla: „Píseň vytvořila spojením několika hudebních postupů, které navozují uklidňující účinek, takřka dokonalou relaxační píseň.“

Čtěte také o tom, jak hudba léčí

Na otázku, co dělá relaxační píseň relaxační písní, odpověděla: „Je důležité, že je osm minut dlouhá, protože samotný proces zrelaxování trvá asi pět minut. Jednotlivé mezery a pauzy byly načasovány tak, aby navodily pocity euforie a komfortu. Neopakují se tu melodie, které by povolily vašemu mozku tzv. vypnout. Místo toho jsou tu náhodné údery zvonu, které napomáhají navodit hlubší pocit relaxace. Poslední složkou jsou hluboké tóny a hučení připomínající budhistické zpěvy.“

Marconi Union je trio působící od roku 2003. Jeho členy jsou Richard Talbot, Jamie Crossley a Duncan Meadows. Mají za sebou pět alb. Spolupracují na uměleckých projektech, s televizí a filmovou produkcí. Jejich cílem je objevovat nové možnosti využití zvuků.

Deset nejvíce relaxačních písní podle studie:
1. Marconi Union – Weightless
2. Airstream – Electra
3. DJ Shah – Mellomaniac (Chill Out Mix)
4. Enya – Watermark
5. Coldplay – Strawberry Swing
6. Barcelona – Please Don’t Go
7. All Saints – Pure Shores
8. Adele – Someone Like You
9. Mozart – Canzonetta Sull’aria
10. Cafe Del Mar – We Can Fly

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Británii složili nejvíce uklidňující song. Poslechněte si ho