Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V 81 letech zemřel Larry Hagman, „Džejár“ ze seriálového Dallasu

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

24. 11. 2012

Ve věku 81 let zemřel v pátek odpoledne Larry Hagman, představitel slizkého a zákeřného ropného magnáta J. R. Ewinga ze slavného seriálu Dallas. Hagman mnoho let bojoval se závislostí na alkoholu, v posledních letech pak trpěl rakovinou.

Larry Hagman se proslavil svou rolí magnáta „Džejára“ v Dallasu. Zdroj: CBS

Smrt slavného herce zasáhla i jeho kolegy ze zábavního průmyslu. „S Larrym jsem se potkal před pár měsíci, byl to moc vlídný člověk. Je škoda, že nás musel opustit,“ smutní na Twittteru kouzelník Derren Brown.

„Je to pro mne smutná chvilka, do nebe totiž odešel Larry Hagman, posílám lásku a soustrast jeho rodině,“ píše manželka slavného rockera Ozzyho Osbourna Sharon.

Podívejte se na video z pokračování seriálu Dallas

Larry Hagman se nejvíce proslavil svou rolí v seriálovém hitu Dallas, kde si vystřihl jeden ze zápornějších charakterů, nekompromisního ropného magnáta J. R. Ewinga. „Roli v Dallasu jsem měl pochopitelně asi nejradši. Občas mě ale dostala i do nepěkných situací, kdy mě třeba na ulici kabelkou mlátila starší paní a nadávala, že to mám za to, co jsem prováděl v Dallasu,“ svěřil se před lety s úsměvem Hagman.

Na první pohled velký herecký úspěch ale s sebou přinesl i Hagmanovo životní prokletí, kterým byl alkohol. Během třinácti let, kdy se seriál natáčel, běžně za jediný den spořádal šest lahví šampaňského a mnoho tvrdého alkoholu. Na dlouhá léta závislosti si ikonický herec zvykl, narazil až v roce 1995, kdy musel kvůli cirhóze jater podstoupit transplantaci. Následně mu lékaři diagnostikovali rakovinu.

Čtěte více: Džejár se vrací do nové série Dallasu

Alkohol však nebyl jediným prokletím jeho herecké kariéry. Kolega Jack Nicholson ho totiž zasvětil do tajů marihuany, jejíž konzumace následně vyústila i v experimentování s halucinogenními houbami nebo LSD. Problémy s drogami naštěstí nejsou stěžejním bodem jinak spořádaného života.

Larry Hagman (vpravo) se svým seriálovým kolegou.

Hagman se jako dítě musel vyrovnávat z brzkým rozvodem rodičů. V 50. letech pak začal pracovat na divadle, které ho uchránilo také válečného nasazení v Koreji. Do armády ho sice odvedli, jeho úkolem však bylo bavit ostatní vojáky při přípravách v Evropě. Po absolvování vojenské služby se vrátil na divadelní prkna a dotáhl to až na slavnou Broadway.

Na těžké zdravotní problémy v posledních měsících alespoň na malou chvíli zapomněl při natáčení nové řady seriálu Dallas. Hagman v jednom z posledních rozhovorů přiznal, že právě natáčení mu v těžkých chvílích dodávalo hodně síly a vůle bojovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V 81 letech zemřel Larry Hagman, „Džejár“ ze seriálového Dallasu