Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Už je Česko přemnoženo umělotinou?

Redakce

Redakce

26. 7. 2010

Co si vybavíte při pojmu česká móda? Je to Aňa Geislerová, obchod C&A nebo si představíte typického šampónka? Znáte to – vlasy od gelu tvrdé jako koště, kšiltovka s poflitrovaným nápisem Sexyboy a bílé rifle zastrčené do těch velkých tanečních bot.

Hudební skupina US5, Zdroj: musicheadquarter.de

Při každém tomto zjevu nemůžu moc přemýšlet, protože bych přemýšlel celý den. Pokud ale vidím skupinu těchto chlapců k nerozeznání stejnou, zabránit mému „Eh?“ opravdu nelze.

Pro mě za mě, ať si nosí, co chtějí. Pokud tolerují oni mě, toleruji já je. Ale tato vzájemná tolerance se ani jednou nedostavila. Zajímalo by mě, jestli jsou nějakým svým způsobem netolerantně povýšení na kritika ostatních, nebo chtějí jen zapadnout a napodobit další.

FOTO: Jusitn BieberZapadnout jako šampón je totiž o mnohé lehčí než jako rapper (neboť i tento styl převládá větší území České republiky). Na jejich snaze ale obdivuji to, že se o sebe starají už od začátku jejich gelového zrození. Rozhodně se sprchují, čistí si zuby (překvapuje vás taková nezbytná záležitost?), voní se přijatelnými vůněmi, své oblečení alespoň hodí do prádelního koše a nosí každý den jiné spodní prádlo.

Ovšem jejich spotřeba elektřiny může být velice vysoká. Žehlení vlasů, kupování gelů a laků a opakovatelné žehlení vlasů. Někdy potkáte takovéhoto vyžehleného šampóna v páru s dívkou, kdy onen kluk vypadá snad lépe naaranžován než jeho společnice.

Na téma o těchto párech jsem zavedl řeč s jedním kamarádem, co sám opěvoval tento styl. Tyto zamilované ulízané páry většinou chodí od klubu ke klubu, ruku v ruce po párech s dalšími ulízanými páry.

Proč je ale dívky tolik obdivují? Berou šampóny jako své nejlepší kamarádky? Můžou spolu nakupovat, žehlit si vlasy, rozpovídat se o bezvadných účincích Schwarzkopf produktů a večer si bezmyšlenkovitě užít sex. Po týdnu užívání si společně na svém seznamu odškrtnou dalšího, kdo na ně doslova skočil a loví dál.

FOTO: Muž v růžovém tričkuAle to stále nevysvětluje, proč se pořád množí a množí. Buď je to dospíváním, nějakým způsobem vybočením z davu (z davu plných šampónů)? Či tím, že laciné obchody tento styl nabízejí čím dál víc? Nebo proto, že holky potřebují další holku a nikoho jiného? Asi jim přijde svět New Yorkeru i Terranovy natolik famózní jako pro nás svět Carrie Bradshaw.

Není těžké je pochopit ani přijmout mezi své, je těžké zabránit vzniku nových potomků. Já věřím, že tato éra nebude trvat dlouho. Všichni šampóni se už pomalu mění na obyčejného nebo mírně stylového muže. A když budou chtít, dotáhnou svoji image do konce.

A co ten zbytek? Ten zbyteček to přestane bavit, a pokud zmizí stvořitelé sami, ti, co kopírují, zahynou. A tak se z profilů budou postupně mazat všechny fotky z předsíně, koupelny nebo kabinky a žádná inspirace už jim nezbude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Už je Česko přemnoženo umělotinou?