Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Unifiction šokovali Palác Akropolis výstředními oblečky

Martin Faix

Martin Faix

30. 4. 2011

Unifiction v Akropolis 28.4.2011Palác Akropolis 28. dubna zažil nevšední hudební událost. Konalo se zde vystoupení pražské skupiny Unifiction. Kapela vystupuje ve velmi nevšedních kostýmech, šokuje velmi odvážnými texty i fyzickými výkony během koncertu. Nejinak tomu bylo i ve čtvrtek večer, kdy Unifiction přichystali divákům velmi nevídanou show.

Unifiction v Akropolis 28.4.2011

Unifiction, Foto: Martin Chochola, Topzine.cz

Večer zahájila v půl osmé večer jako předkapela dvojice muzikantů pod názvem Fuck Love Jam. Jejich pěvecké vystoupení při vzájemném doprovázení se na kaoss pady si ovšem velký ohlas nezískalo. Poněkud monotónně znějící hudba v jejich podání spíše sál vylidnila než zaplnila. Těsně před půl devátou konečně nastoupila za poněkud noisového doprovodu samotná skupina Unifiction.

Jako ďábelsky se tvářící temný pavouk vylezl na pódium zpoza závěsu na chůdách ve velmi originálním kostýmu zpěvák Bedřich Levý. Nabízela by se otázka, jak se mu asi zpívalo, když se na chůdách procházel za podpory na rukou přidělaných klepet, nicméně jeho výkon byl bezchybný. Přesto po chvíli celý tento převlek svlékl. Kapela na začátku koncertu předvedla módní přehlídku výstředních koncertních kostýmů návrhářky Išky Fišárkové připravené speciálně pro tento večer.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-praha-hudba-unifiction-28_04_2011/]

Po tomto úvodu rozjela skupina naprosto neuvěřitelně divoké vystoupení, během kterého zahrála mimo starších písní i kousky z nového alba Knírek a zaplněná Akropolis vděčně Unifiction aplaudovala. Spolu s kapelou vystupovala i spoře oděná tanečnice Lady Gagarin, která si svými lascivními tanečními kreacemi získávala pozornost mnoha diváků. Jejím vrcholným číslem bylo, když si vytáhla na pódium náhodného diváka, kterého si při písničce Indián osedlala a zahrála si tak na kovboje, mávaje do publika svým lesklým kloboukem.

Muzikanti provokovali lehce úchylnými hlasy publikum větou: „Svlíkněte se.“

Nelze než ocenit vynikající muzikantské výkony kapely, která celý koncert absolutně bezchybně zvládala. Bedřich Levý mimo zpěvu neustále divoce pobíhal po pódiu, předváděl cviky na hrazdě či měnil neustále své oblečky. Koncert také zajímavými projekcemi na plátně podbarvil VJ ZeroCube, takže lehce psychedelický dojem byl tím spíš umocněn.

Během večera zazněla i píseň Onaho Tětěla oslavující svlékání, klip k této písni byl z Youtube po pár týdnech od uvedení stažen z důvodu nevhodného obsahu. Muzikanti samotní celý koncert lehce úchylnými hlasy provokovali publikum větou „Svlíkněte se,“ nicméně tato jejich výzva vyšla do prázdna – nikdo se nesvlékl. Onen kontroverzní Klip Onaho Tětěla můžete shlédnout níže.

[Youtube]chiJTY14u0k[/Youtube]

Koncert završili Unifiction již tradičně písní Goethe, fetish a svetr, během níž si spolu zarapovali Bedřich Levý a DJ MC Panda, kterému byl Bedřich zavěšený kolem boků. Toho to však nijak nevyvedlo z rovnováhy ani neodradilo od toho, aby publiku předvedl svůj německý rap. Touto písní koncert skončil, v předsálí poté kapela prodávala různé upomínkové předměty. Mezi nabídkou dámského prádla a dětského oblečení si také mohli návštěvníci zakoupit CD a DVD kapely včetně poslední desky Knírek. Unifiction po roce opět zazářili v Akropolis a můžeme se těšit na další jejich šílené kousky, které nám jistě v průběhu roku přichystají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Unifiction šokovali Palác Akropolis výstředními oblečky