Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Unifiction se po roce opět vrací do Paláce Akropolis se svojí extravagantní hudební show

Martin Faix

Martin Faix

23. 4. 2011

foto UnifictionSkupina Unifiction začíná být stálicí české hudební scény. Jejich jedinečnost tkví v mnoha faktorech. Ohromuje velmi šokujícími texty a své skladby nestaví na průměrných hudebních klišé. Muzikanti jsou oděni často do velmi výstředních oblečků, které v průběhu koncertu obměňují či se jich přímo zbavují.

pražská skupina Unifiction

Unifiction, Zdroj: oficiální stránky kapely

Ve čtvrtek 28. dubna vystoupí tato originální skupina v pražském Paláci Akropolis. Jako předskokani naskočí duo zpěváků s názvem Fuck Love Jam hrající s Kaoss Pady. Hudebníci předvedou originální koncertní modely návrhářky Išky Fišárkové, které byly připraveny speciálně pro tento koncert. „Kostýmy hrají v nové koncertní show kapely velký význam a dokonale podporují naše surrealistické představení,“ sdělil kytarista Filip Černý.

Na co se tedy diváci mohou těšit ? Na jistě velmi neotřelou show, která bude nabita provokativními písněmi, koneckonců kontroverzní klip kapely, který vytvořil režisér a choreograf Michal Caban, byl kvůli oslavě svlékání bojkotován všemi televizemi a internetový portál Youtube ho též po krátké době ze svých stránek odstranil. Program koncertu bude obohacen též o živou projekci, kterou bude pořizovat a mixovat VJ ZeroCube.

Unifiction představují na současné české hudební scéně opravdu ojedinělý zjev. Lehce přebíhají od jednoho hudebního stylu k druhému, nebojí se užívat ostré provokativní texty, které často reagují na aktuální společenské události, a jejich koncerty srší neuvěřitelnou energií, které mají zřejmě neomezeně.

Zpěvák Bedřich Levý, který nejvíce střídá během vystoupení své potrhlé převleky, přeskakuje od operního jemného zpěvu až po hrdelní metalové výkřiky. Svými šílenými hudebními i nehudebními kousky si tak Unifiction stvořili svůj vlastní styl, ve kterém nemají žádnou konkurenci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Unifiction se po roce opět vrací do Paláce Akropolis se svojí extravagantní hudební show