Menu
TOPZINE.cz
Studium

Učte se a bavte se. Studujte jazyky v cizojazyčném prostředí

Redakce

Redakce

8. 3. 2012

FOTO: StudentiStudium cizího jazyka v zahraničí je dobrá investice. Při pobytu v cizojazyčném prostředí se výsledky dostaví v krátké době. Navíc si domů přivezete spoustu zážitků a získáte zahraniční kamarády.

FOTO: Studenti

Při studiu v zahraničí lze najít jazykovou sebedůvěru i nové kontakty. Zdroj: sxc.hu

Školu si můžete vybrat na doporučení kamarádů, kteří podobný podyt již absolvovali. Stejně tak vám mohou poradit agentury, které se na organizování jazykových pobytů v zahraničí specializují. Zajistí kurz, ubytování i dopravu. Do hledání se ovšem můžete pustit i sami. Určitě ušetříte.

Ubytování a stravování

Pokud neoslovíte agenturu, aby zorganizovala celý pobyt, lze se obrátit o pomoc i na konkrétní školu, která ubytování zajistí. Na výběr bývá bydlení s hostitelskou rodinou nebo samostatně v takzvaném studiu (1+kk).

Čtěte také: Cizí jazyk jako samozřejmost v zaměstnání

V rodině můžete využít možnost společného stravování formou polopenze nebo jednoho jídla denně a jako bonus často získáte pomoc s domácími úkoly a každodenní konverzaci. Komu tento družný život nevyhovuje, může zvolit studio, které nabízí maximální svobodu. Stravování pak ale musíte řešit po svém.

Co by vás mělo zajímat

Délka vyučovací hodiny může být 45, ale i 60 minut, ovšem za stejnou cenu. Aby pobyt vyhovoval po všech stránkách, stojí za to prověřit i informace o počasí, turistické atraktivitě místa, vzdálenosti ubytování od školy a možnosti kulturního a sportovního vyžití. Není určitě žádoucí trávit hodiny dojížděním, nudit se k smrti nebo být až příliš vytrhováni od studia.

Čtěte také: Jazykové školy. Zlepšují znalosti cizího jazyka a nahrazují vysokou

Paradoxně turisticky zajímavé oblasti se mohou brzy přejíst. Návaly zahraničních turistů často ztěžují možnost komunikovat ve vámi zvoleném jazyce. V pohostinstvích a obchodech mnohdy nemají se začátečníky trpělivost, a tak přejdou raději do angličtiny. To se vám v méně známých oblastech asi nestane.

Není to pouze o studiu

Důležité je ujasnit si, co vlastně od studijního pobytu čekáte. Z nabídky škol si zcela jistě vybere každý dle svého vkusu a potřeb. Krom zvládnutého jazyka jsou bonusem i kontakty na kamarády z celého světa. Navíc si užijete spoustu zábavy. Jazykové školy pro své studenty často nabízí nejrůznější druhy kulturního a sportovního vyžití. Pořádají výlety na zajímavá místa a večírky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Učte se a bavte se. Studujte jazyky v cizojazyčném prostředí