Menu
TOPZINE.cz
Studium

Jazykové školy: zlepšují znalosti cizího jazyka a nahrazují vysokou

Redakce

Redakce

27. 2. 2012

Umět cizí jazyk je důležitéTrend posledních let jménem jazykové školy nabízí spoustu kurzů vedených školenými učiteli, včetně pomaturitního studia, které je mezistupněm střední a vysoké školy.

Umět cizí jazyk je důležité

Umět cizí jazyk je důležité, Zdroj: sxc.hu

Nejčastěji je zájem o angličtinu, němčinu, francouzštinu, španělštinu. Jazykové školy slouží nejen ke zlepšení libovolného jazyka. Navíc mohou pomoci studentům, kteří se nedostanou na vysokou školu a nemají jinou variantu. Studium zakončí mezinárodní zkouškou, která bude zahrnovat všechny získané znalosti.

Čtěte také: Cizí jazyk jako samozřejmost v zaměstnání

Většina jazykových škol také nabízí e-learning, což je studium online přes internet, vhodné především pro studenty, kteří nemají přes den příliš času na docházku do školy. Oblíbené  jsou i firemní a odborné kurzy, které se zaměřují především na obory specifické (marketing, administrativa, atd.).

Individuální kurzy bývají vhodné pro zájemce, kteří neradi mluví před ostatními lidmi. Navíc je výuka skutečně věnována pouze jim a procvičování.

Školy nabízejí mezinárodní zkoušky

Hojně využívané kromě jiných (např. PEARSON zkoušky) jsou především tzv. Cambridgeské zkoušky, které nabízejí testy KET, PET, FCE, CAE, CPE a zahrnují úrovně:

A1 – začátečníci
A2 – mírně pokročilí
B1 – středně pokročilí
B2 – pokročilí
C1 – velmi pokročilí

Ceny jsou u každé jazykové školy jiné. Jde především o to mít trpělivost, nepřestávat hledat a doufat, že se najde jedna taková, která vyhoví vašim finančním poměrům.

Velkou výhodou je také to, že díky certifikátu, který po úspěšném složení zkoušky dostanete, získáte opět další přídavek do svého životopisu, kde se o tomto papíře můžete zmínit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jazykové školy: zlepšují znalosti cizího jazyka a nahrazují vysokou