×
TOPZINE.cz

Jazykové školy: zlepšují znalosti cizího jazyka a nahrazují vysokou

Umět cizí jazyk je důležitéTrend posledních let jménem jazykové školy nabízí spoustu kurzů vedených školenými učiteli, včetně pomaturitního studia, které je mezistupněm střední a vysoké školy.

Umět cizí jazyk je důležité
Umět cizí jazyk je důležité, Zdroj: sxc.hu

Nejčastěji je zájem o angličtinu, němčinu, francouzštinu, španělštinu. Jazykové školy slouží nejen ke zlepšení libovolného jazyka. Navíc mohou pomoci studentům, kteří se nedostanou na vysokou školu a nemají jinou variantu. Studium zakončí mezinárodní zkouškou, která bude zahrnovat všechny získané znalosti.

Čtěte také: Cizí jazyk jako samozřejmost v zaměstnání

Většina jazykových škol také nabízí e-learning, což je studium online přes internet, vhodné především pro studenty, kteří nemají přes den příliš času na docházku do školy. Oblíbené  jsou i firemní a odborné kurzy, které se zaměřují především na obory specifické (marketing, administrativa, atd.).

Individuální kurzy bývají vhodné pro zájemce, kteří neradi mluví před ostatními lidmi. Navíc je výuka skutečně věnována pouze jim a procvičování.

Školy nabízejí mezinárodní zkoušky

Hojně využívané kromě jiných (např. PEARSON zkoušky) jsou především tzv. Cambridgeské zkoušky, které nabízejí testy KET, PET, FCE, CAE, CPE a zahrnují úrovně:

A1 – začátečníci
A2 – mírně pokročilí
B1 – středně pokročilí
B2 – pokročilí
C1 – velmi pokročilí

Ceny jsou u každé jazykové školy jiné. Jde především o to mít trpělivost, nepřestávat hledat a doufat, že se najde jedna taková, která vyhoví vašim finančním poměrům.

Velkou výhodou je také to, že díky certifikátu, který po úspěšném složení zkoušky dostanete, získáte opět další přídavek do svého životopisu, kde se o tomto papíře můžete zmínit.4 Komentáře Jazykové školy: zlepšují znalosti cizího jazyka a nahrazují vysokou

  1. Dobrý den Verča25. Ano skupina C2 (proficient) opravdu existuje. Dokonce se o něm i sjs-brno.cz zmiňuje, ale jestli se tam můžete naučit i do této úrovně to opravdu nevím. Musíte si najít asi na internetu a nebo tam zajít a zeptat se na to.

  2. Fuu, si mi dala dobrý oriešok do hlavy. Vôbec netuším. Ja som si teda v jazykovke na Kotlářské v Brne robila len B2 a bohate mi to ako stačilo :D Išiel zo mňa pot a stres, keď som robila záverečné skúšky. Nie preto, že by boli na mňa zlí, ale pre to, že som sa reálne poriadne nepripravila kvôli práci. Flákala som to, ale pocítila som to na skúškach, kedy som vyťahovala z hĺbky pamäte všetku slovnú zásobu :D Spomínam na to rada, lebo pod tým tlakom som tvorila také vety, že by sa aj najlepší študent čudoval :D Bolo to super a chcem sa tam vrátiť kvôli nemčine, ešte musím zistiť ako to vyzerá s rozvrhom a ak tak sa spýtam na tú C2 ;)

  3. Na jazykovce na Kotlářské v Brně jsem si dělala jen C1 z angličtiny, ale někdo přede mnou mluvil i o C2 a je to ten nejvyšší možný stupeň, který můžeš dosáhnout. Teď jsem se zaměřila na němčinu, přihlásila jsem se na jazykovky a ráda bych se letos posunula až na B2, ale uvidím jak to půjde

  4. Existuje i něco jako C2? Bavili jsme se o tom na večírku a kamarádka řekla, že ona má C2. Já jsem se přihlásila na pomaturitním kurz v SJS v Brně na Kotlářské a tam myslím mají jen C1. tak jsem byla zvědavá, jestli je to její výmysl, nebo něco takového existuje a dá se z toho udělat certifikált. Zbožňuji totiž angličtinu a ráda bych dosáhla co nejvyšší titul a pak své vědomosti mohla dále s radostí předávat :)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..