Menu
TOPZINE.cz
Hudba

U2 dokončují album. Mezitím si střihli cover ke Get Lucky od Daft Punk

Redakce

Redakce

27. 11. 2013

Snad žádná písnička se nedočkala tolika předělávek jako hymna francouzských robotů Daft Punk. Poslední cover si připsali na účet irští U2, kteří chystají začátkem příštího roku vydat nové album.

FOTO: U2

U2. | Zdroj: Universal Music

Bono a Edge z U2 minulý víkend vystoupili na benefičním večeru nadace (RED). Spolu s Nile Rodgersem si střihli mimo jiné slavný hit Get Lucky od Daft Punk. Složili taky poctu nedávno zemřelému Lou Reedovi a zahráli jeho Perfect Day. V repertoáru kapely pak nechyběla ani Let’s Dance od Davida Bowieho.

Get Lucky už je sice hitem minulého léta, ale hudebníci se stále předbíhají v tom, kdo další ji zahraje ve svém provedení. A nejen hudebníci. Pozornost si zasloužil třeba sbor ruských policistů nebo popularizátor vědy Bill Nye. Ten na tuto písničku dokonce tančil v převleku robota.

Po třech letech nečinnosti mezitím v táboře U2 vrcholí přípravy na vydání nové desky. Následovníka No Line On The Horizon z roku 2009 by se fanoušci mohli dočkat už začátkem příštího roku. Podle slov baskytaristy kapely Claytona už ale finišují s nahráváním v těchto dnech.

„Řekl bych, že je to tak trošku návrat ke starým U2, ale dospělejší, jako U2 posledních deseti let,“ popsal nový materiál Clayton v interview uveřejněném minulý měsíc. „Je to kombinace těchto dvou věcí a vážně zajímavý hybrid.“

Z nového alba už si můžete poslechnout první singl. Písnička se jmenuje Ordinary Love a objeví se na soundtracku k filmu A Long Way to Freedom. Snímek režírovaný Justinem Chadwickem bude popisovat život jihoafrického bojovníka proti apartheidu Nelsona Mandely a do kin vstoupí 29. listopadu. Ve stejný den vyjde singl U2 v limitovaném nákladu deseti tisíc kusů na vinylu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

U2 dokončují album. Mezitím si střihli cover ke Get Lucky od Daft Punk