Menu
TOPZINE.cz
Hudba

U2 se vracejí. Na soundtracku k filmu o Nelsonu Mandelovi

Redakce

Redakce

23. 10. 2013

Irští rockeři U2 mají první novou skladbu po třech letech. Jmenuje se Ordinary Love a objeví se na soundtracku k filmu Mandela: A Long Walk to Freedom. Už teď si ji můžete poslechnout v traileru k snímku.

Bono Vox z U2. Zdroj: u2.com

Bono Vox z U2. Zdroj: u2.com

U2 nahráli novou písničku přímo pro film režírovaný Justinem Chadwickem (trailer na konci článku). Bude se jednat o adaptaci životopisu Nelsona Mandely, který on sám napsal v roce 1994. Hlavní roli tohoto jihoafrického bojovníka proti apartheidu ztvární herec Idris Elba. Toho jste už mohli vidět třeba ve filmech Luther a The Wire.

Ordinary Love ale nebude jen osamělým počinem. Jak už dříve řekl baskytarista U2 Clayton, nová studiová nahrávka na sebe nenechá dlouho čekat. Následovníka No Line on the Horizon z roku 2009 by mohla kapela dokončit koncem listopadu a na pultech obchodů by se novinka měla objevit začátkem roku 2014.

Návrat ke starým U2

„Řekl bych, že je to tak trošku návrat ke starým U2, ale dospělejší, jako U2 posledních deseti let,“ naznačil Clayton, jak by nový materiál mohl znít. „Je to kombinace těchto dvou věcí a vážně zajímavý hybrid.“ Zároveň dodal, že by s kapelou chtěli nahrávání dokončit do Vánoc, aby si mohli svátky v klidu užít.

Podzimní nahrávání ale není pro U2 tento rok první zastávkou ve studiu. Podle svědků navštívili už v květnu Electric Lady Studios v New Yorku. Doprovázel je Chris Martin, zpěvák britských Coldplay. Už tehdy se vynořily spekulace, že by jeho hlas mohl znít na chystané novince kapely.

U2 jsou jednou z nejpopulárnějších rockových skupin světa. Za svou více než třicetiletou historii prodali přes sto padesát milionů desek a jejich jméno je zapsané v Rock and rollové síni slávy. Naposledy se posluchačům připomněli v roce 2012 s živým záznamem své monstrózní koncertní tour 360%.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

U2 se vracejí. Na soundtracku k filmu o Nelsonu Mandelovi