Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Tyto stylizační chyby nedělejte na podzim!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

19. 11. 2020

Podzim je roční období, kde si můžete dovolit větší expresi v každodenních stylizacích. Díky teplým barvám a vhodně vybraným střihům nejen se budete cítit výborně, ale také i vypadat výjimečně. Aby k tomu došlo, musíte vědět, jakým stylizačním chybám byste se měli vyhýbat.

Špatné boty

Začneme dole, tedy od bot. Na podzim obvykle vybíráme teplejší, kožené boty, které nás dobře chrání proti zimě a vlhkosti. Vybíráme tedy dámské kotníkové boty nebo kozačky, ideální pro tu roli. Pokud však je nepřizpůsobíme k střihu naší siluety, místo, aby byly pro nás výzdobou, mohou zdůraznit naši některé tělesné nedostatky. Například nízké ženy by se měly vyhýbat dámských kotníkových bot na plochém podpatku a kontrastní k dolní části oblečení barvě, protože tímto způsobem opticky zkrátí své nohy. V takovém případě nejlépe je vsadit na ty v barvě podobné barvě našich oblíbených kalhot nebo punčocháčů, a také si vybrat model na podpatku, který prodlouží postavu. Klasické kožené dámské kotníkové boty na jehlovém podpatku budou ideálně vypadat s elegantním oblečením nebo s tím, které nosíme každý den, spojeným s úzkými kalhotami a kabátkem. Zatímco nenoste je k sportovnímu outfitu, protože celek bude vypadat dosti lacině.

Pokud však jde o kozačky, na podzim vybírejte ty kožené v černé, hnědé, zelené nebo tmavě červené barvě. Nedoporučujeme však nošení bílých kozaček, a zvláště těch na jehlovém podpatku. Tyto jsou totiž symbolem kýče a jsou určené pouze pro výjimečné (zejména estrádní) příležitosti. Každý den v nich budeme vypadat směšně dokonce, i když pečlivě k nim přizpůsobíme ostatní prvky našeho oblečení.

Ne tak docela elegantně

Nejčastěji opakující se chybou, pokud jde o podzimní stylizace je nesprávné spojování elegantních prvků oblečení s těmi o volnějším charakteru. Klasickým nedopatřením je spojení elegantního kabátu s tepláky a, navíc, se sportovními botami. Kabát v této stylizaci, kromě toho, že zajistí teplo, nepřinese nic dobrého pro náš vzhled a jen způsobí, že budete vypadat v něm jako byste ho oblékli úplně náhodně. Podobnou chybou bude také nošení větší, péřové bundy s kapucí k elegantním šatům a botám s jehlovým podpatkem, tím Váš vkusný outfit úplně ztratí svůj půvab. Dámské kotníkové boty jsou boty, které se budou hodit pro casualový a elegantnější outfit.

Pokrývka hlavy… od čepice

Na ulicích mnoha měst vidíme osoby, které dělají chyby a nosí například sportovní čepici s kšiltem ke kabátu nebo kožené bundě a dámských kotníkových bot. Takové spojení určitě nevypadá dobře, a pokud už chcete použit tento duet, musíte se postarat o jiné detaily Vašeho vzhledu, které budou spolu tvořit komplexní, stylizační celek. Nedoporučujeme také nosit elegantní klobouk ke sportovní bundě typu péřová bunda nebo softshell – tato pokrývka hlavy je určená pro stylizace s kabátem nebo bundou o klasickém, formálním střihu.

Vyhýbajíc se těmto chybám určitě Vaše podzimní stylizace budou vypadat módně a elegantně.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Tyto stylizační chyby nedělejte na podzim!