Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Trpí váš pes potravinovou alergií? Zkuste hypoalergenní krmivo

Ne každý pejsek je zdravý a snáší běžné krmivo. Poslední dobou se objevuje spousta potravinových alergií a intolerancí také u domácích mazlíčků. Mezi nejčastější alergeny patří obiloviny, obzvláště lepek, dále pak kuřecí a rybí maso, bílkovina kravského mléka a vejce. Kvalitní granule by měly obsahovat všechno potřebné z nutričního hlediska, ale také nedráždivé a bezpečné hypoalergenní složky. S ohledem na věk a plemeno je třeba pečlivě vybrat, co je pro vašeho psa vhodné.

Granule pro štěňata

Pokud je váš pejsek ještě malý, potřebuje ke svému růstu a správnému vývoji dostatek nutričně cenných látek, například omega 3 a 6 mastné kyseliny, které může poskytnout kvalitní olej z lososa, dále by neměla chybět obilná složka ve formě ječných krup a zelenina plná vlákniny, pivovarské kvasnice, chrupavky jako zdroj chondroitinu pro podporu a pružnost kloubů a vazů a samozřejmě bílkovinná složka v podobě chutného jehněčího masa. Tohle všechno můžeme najít třeba v hypoalergenních granulích pro štěňata jednoho roku Bardog Puppy – junior & Lamb, které mají vyvážený poměr nutrientů i vitamínů a minerálů. Navíc jsou velmi vhodné pro pejsky s citlivým zažíváním.

Granule pro dospělé psy

Granule pro dospělého psa už mívají trochu jiné složení, navíc je opět můžete sehnat jako hypoalergenní krmivo pro senzitivní psy s potížemi všeho druhu. Vynikajícím tipem mohou být granule Hypo Duck 60 – 30/17, které obsahují vysoký podíl kachního masa, zeleninu a dokonce i bylinky a ovoce jako například jablka, hrušky, švestky nebo brusinky. Obiloviny a lepek v tomto produktu nenajdete. Z bylinek může zaujmout šípek, tymián nebo kopřiva. Nechybí ani omega 3 mastné kyseliny z norského lososa. Granule splňují nároky pro dospělého psa ve věku od jednoho roku do devíti let, který má vyšší aktivitu.

Krmivo pro seniory

Starší pejsek si zasluhuje zvýšenou péči a vhodnou stravu, která uleví jeho kloubům, a zároveň mu zabrání v nadměrném přibírání na váze, když už třeba nemá nebo nemůže mít dostatek přirozeného pohybu. Kvalitní krmivo pro seniory mohou představovat například Super prémiové granule Senior light 22/09. Obsahují méně tuku, jsou lépe stravitelné a pejskům se dobře konzumují i díky své optimální velikosti. Obsahují především krůtí maso a rýži, ale také červenou řepu nebo vaječný prášek. Tyto granule jsou vhodné nejen pro starší psy, ale i pro mladší pejsky s nízkou aktivitou.

Hypoalergenní krmivo

Pejsci s potravinovou alergií nebo intolerancí mohou mít velice nepříjemné potíže různého druhu, od svědění tlapek nebo celého těla se ztrátou srsti až po trávicí problémy včetně zvracení či průjmu. Přecitlivělost se může objevit na různé druhy masa, obiloviny, průmyslová krmiva nebo mléko a vajíčka. Příkladem hypoalergenního krmiva mohou být Hypoalergenní granule Sensitive 22/12, které tvoří vysoký podíl krůtího masa, hnědé rýže a zeleniny. Neobsahují žádné obiloviny ani sóju.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Trpí váš pes potravinovou alergií? Zkuste hypoalergenní krmivo