Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Transformers jsou nejúspěšnějším filmem roku. Utržily téměř 800 milionů

Nepředpokládalo se, že by odešli s prázdnou, ale přesto až tak kolosální úspěch čtvrtých Transformerů nikdo nečekal. I přes vesměs negativní reakce kritiků utržili 750 milionů a stali se zatím nejúspěšnějším filmem letošního roku.

FOTO: Transformers Age of Extinction

„A jdu si pro dalších 100 mega!“ Zdroj: CinemArt

Sci-fi Transformes: Zánik totiž zpočátku nejevila předpoklady zaručeného kasovního trháku – došlo k výměně představitele hlavní role, kritici na ní nenechali nit suchou a první reakce fanoušků byly mírně řečeno zdrženlivé. Nic z toho však nezabránilo divákům po celém světě v tom, aby vzali kina útokem.

Celkově už poslední Transformers dosáhli na tržby 752 milionů dolarů (na kterých měli kupodivu největší podíl diváci v Číně) a o 21 milionů tak předběhli dosud nejúspěšnější X-Meny. S takovým výsledkem lze dát ruku do ohně za to, že producenti hladící si nabité kapsy brzy odstartují přípravy páté části.

video

Stále to však neznamená, že si plechoví roboti udrží své postavení až do konce roku. Jako první se jim ho budou snažit přebrat Strážci Galaxie, s nimiž studio Marvel hodlá kontrovat už koncem července.

Zda se ke kormidlu dalšího dílu postaví znovu režisér Michael Bay zatím jisté není, protože před čtyřkou si vymínil oddech u komedie Pot a krev a naznačil, že by si rád opět vybral nějaký menší projekt. Je ale otázkou, zda pro něj tržby 750 milionů nebudou dostatečnou motivací, aby z rozjetého vlaku nevystupoval.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Transformers jsou nejúspěšnějším filmem roku. Utržily téměř 800 milionů