Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Transformers jsou nejúspěšnějším filmem roku. Utržily téměř 800 milionů

Nepředpokládalo se, že by odešli s prázdnou, ale přesto až tak kolosální úspěch čtvrtých Transformerů nikdo nečekal. I přes vesměs negativní reakce kritiků utržili 750 milionů a stali se zatím nejúspěšnějším filmem letošního roku.

FOTO: Transformers Age of Extinction

„A jdu si pro dalších 100 mega!“ Zdroj: CinemArt

Sci-fi Transformes: Zánik totiž zpočátku nejevila předpoklady zaručeného kasovního trháku – došlo k výměně představitele hlavní role, kritici na ní nenechali nit suchou a první reakce fanoušků byly mírně řečeno zdrženlivé. Nic z toho však nezabránilo divákům po celém světě v tom, aby vzali kina útokem.

Celkově už poslední Transformers dosáhli na tržby 752 milionů dolarů (na kterých měli kupodivu největší podíl diváci v Číně) a o 21 milionů tak předběhli dosud nejúspěšnější X-Meny. S takovým výsledkem lze dát ruku do ohně za to, že producenti hladící si nabité kapsy brzy odstartují přípravy páté části.

video
play-sharp-fill

Stále to však neznamená, že si plechoví roboti udrží své postavení až do konce roku. Jako první se jim ho budou snažit přebrat Strážci Galaxie, s nimiž studio Marvel hodlá kontrovat už koncem července.

Zda se ke kormidlu dalšího dílu postaví znovu režisér Michael Bay zatím jisté není, protože před čtyřkou si vymínil oddech u komedie Pot a krev a naznačil, že by si rád opět vybral nějaký menší projekt. Je ale otázkou, zda pro něj tržby 750 milionů nebudou dostatečnou motivací, aby z rozjetého vlaku nevystupoval.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Transformers jsou nejúspěšnějším filmem roku. Utržily téměř 800 milionů