Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Tramvaj do stanice Touha dorazí pod Palmovku. Herci eroticky třeští

Redakce

Redakce

31. 3. 2012

FOTO: Tramvaj do stanice Touha - Issová, StránskýDrama o touze po věčném mládí, štěstí a právu na porozumění. Režisér Emil Horváth se ve zpracování světoznámého dramatu hodlá dotknout i nejskrytějších oblastí lidské duše. Na jevišti odkryjí svá tajemství Slavíková, Issová a Stránský.

FOTO: Tramvaj do stanice Touha - Issová, Stránský

Erotické napětí z jeviště srší Zdroj: Divadlo pod Palmovkou

Na Zuzanu Slavíkovou se diváci mohou těšit v roli Blanche – přecitlivělé, stárnoucí a alkoholu propadající jižanské krásky. Role Stelly, sestry Blanche a uťápnuté pipinky, se zhostí Klára Issová.

Stanley (Martin Stránský) je typický muž, kterého ovládá zvířecí sexuální pud a diktátorsky vyžaduje poslušnost své ženy Stelly.

Recenzujeme: Známé tváře se objevily v Chicagu

V jižanském prostředí jsou všechny lidské vášně přirozenou součástí života. Realizovat můžete veškeré tužeby. Atmosféru herci naplní nejen erotickým napětím, ale i vývojem jednotlivých charakterů postav.

FOTO: Tramvaj do stanice Touha - Issová, Slavíková, Stránský

Zvládne Zuzana Slavíková roli jižanské krásky?

Shodou náhod se pod jednu střechu dostávají dva lidé rozdílných povah, a to Blanche a Stanley. Jaký výsledek bude mít souboj přetékající emocemi, vášní a divokostí? To se dozvíme na premiérách ve čtvrtek 5. a v pátek 13. dubna.

Hra Tennesseeho Williamse, Tramvaj do stanice Touha, se od uvedení v roce 1947 setkala s řadou ocenění a prošla nejrůznějšími zpracováními. Velmi známá je filmová adaptace dramatu, která i přes peripetie s cenzurou získala v režii Elia Kazana čtyři Oskary. Hru v současnosti uvádí Činoherní klub v režii Ladislava Smočka.

Uvedení hry v Divadle pod Palmovkou přinese i mnohá překvapení. Záhadou zůstává, jak se světlá blondýnka Zuzana Slavíková vyrovná s rolí alkoholické jižanské krásky.

Tramvaj do stanice Touha

Divadlo pod Palmovkou

Autor: Tennessee Williams

Režie: Emil Horváth

Hrají: Zuzana Slavíková, Klára Issová, Martin Stránský, Ivan Jiřík, Kateřina Lojdová a další

Premiéry: čtvrtek 5. a pátek 13. dubna

Ceny vstupenek: dle místa 160–280 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tramvaj do stanice Touha dorazí pod Palmovku. Herci eroticky třeští