Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Zemský ráj to na pohled, Kochaj i Tańcz, Zoufalci

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

18. 10. 2009

Kochaj_i_Tańcz2
Další týden za námi a nové trailery před námi. Tak co tu máme dnes? Začneme českým snímkem Zemský ráj to na pohled, který se odehrává v pohnutém čase naší bohaté historie, potom se podíváme na polský film Kochaj i Tańcz, ve kterém hlavní roli hraje tanec a láska. Jako poslední vám dnes představím další český film Zoufalci, jenž se zabývá osudy šestice třicátníků.

Kochaj_i_Tańcz


Zemský ráj to na pohled

Žánr: Komedie

Režie: Irena Pavlásková

Hrají: Ondřej Vetchý, Jan Zadražil, Dana Morávková, Vilma Cibulková, Barbora Seidlová, Miroslav Etzler a další

Země původu: Česko

Premiéra v ČR: 19. 11. 2009

Nový český film, který nese v názvu slova národní hymny, popisuje jedno z těžkých období našich dějin za vlády komunismu. Všechno začíná předvečerem sovětské okupace vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a končí pronásledováním aktérů a činitelů Charty 77. Na pozadí těchto událostí film sleduje osudy Marty (Vilma Cibulková) a jejích dvou dcer, s nimiž společně bojuje proti nepřízni osudu, opuštěná manželem a ponechaná těžké době napospas.

K traileru se toho opravdu moc říct nedá, snad jen to, že je skutečně hodně krátký. Jinak vám o filmu v podstatě nic neřekne. Možná, že jde tvůrcům jakýmsi způsobem o to, uchovat obsah divákům skrytý až do doby, kdy přijdou na film do kin. Přesto si myslím, že právě tento tah není příliš rozumný.

Kochaj i Tańcz

(Láska a tanec)

Žánr: Romantický

Režie: Bruce Parramore

Hrají: Izabella Miko, Jacek Koman, Katarzyna Figura, Katarzyna Herman, Mateusz Damiecki, Roma Gasiorowska, Violetta Arlak

Země původu: Polsko

Premiéra v ČR: 12. 11. 2009

The YouTube ID of igjWKLsqeLE&feature=PlayList&p=FFAB31030FB938B2&playnext=1&playnext_from=PL&index=44 is invalid.

O tom, že tanec je nejčistším a nejryzejším hlasem lásky, jistě nemůže být ani pochyb. Když spolu tančí dva zamilovaní, svět kolem nich jako by ani neexistoval a zůstává jen tanec. Nový polský film Láska a tanec vypráví o tom, že pokud chce být člověk šťastný, měl by jít za hlasem svého srdce přes všechny překážky, které mu život nastraží do cesty. Láska a tanec jsou dvě věci, které spolu úzce souvisejí a mohou znamenat mnohé.

Zajímavý a hlavně plný tance, takový je trailer k filmu Kochaj i Tańcz. Dobře zvolená hudba, střihový sled i herecké výkony. Snímek je zpracovaný takovým způsobem, že určitě stojí za vaši pozornost. Nechte se vtáhnout do víru hudby a tance v upoutávce k tomuto polskému filmu, který míří na plátna našich kin.

Zoufalci

Žánr: Komedie/ drama

Režie: Jitka Rudolfová

Hrají: Jiří Havelka, Václav Neužil, Simona Babčáková, Dagmar Bláhová, Michal Kern, Pavlína Štorková, Lucie Žáčková. Petra Nesvačinová, Jaroslav Plesl

Země původu: Česko

Premiéra v ČR: 12. 11. 2009

Šestice bývalých spolužáků a dnes již třicátníků bilancuje na životní hraně a marně se snaží najít nějaké východisko z bezútěšné situace. Hořká realistická komedie ukazující život takový, jaký ve skutečnosti je, bez všech příkras a nablýskaného pozlátka. Podaří se jim najít cestu z bludiště všednosti a nejistoty? Jednoho dne se musí rozhodnout, co bude dál a kam by měl jejich život směřovat.

Co říci o traileru? Tentokrát vám tady netradičně dávám k nahlédnutí sestřih postupně po sobě jdoucích upoutávek, abyste si mohli o snímku udělat nějakou představu. Pokud bych použil jen jediný z nich, myslím, že by vám příliš neřekl. Jde totiž povětšinou o krátké a většinou aspoň trochu vtipné scénky, ale to je asi tak všechno. Podívejte se a posuďte sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Zemský ráj to na pohled, Kochaj i Tańcz, Zoufalci