Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Armored, My sister´s keeper, Harry Potter a Princ dvojí krve

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

25. 4. 2009

Dnes tu máme snímek Armored, plný napětí a hlavně peněz. Pak se trochu zamyslíme nad aktuálními problémy díky My sister´s keeper. A na závěr se s Harrym Potterem vrátíme zpátky do Bradavic za dalším dobrodružstvím.

Armored

Žánr: Thriller/ Drama

Režie: Nimród Antal

Hrají: Matt Dillon, Laurence Fishburne, Jean Reno, Skeet Ulrich, Fred Ward, Amaury Nolasco

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 5.11.2009

 

Skupina řidičů pancéřových vozů převážejících peníze se rozhodne pro snadný výdělek. Není přece nic lehčího, než podniknout sice nebezpečnou, ale o to lépe zaplacenou akci, která jim vynese balík peněz. Když je po všem a má dojít k dělení, objeví se problémy. Nikdo nesouhlasí s přiděleným podílem a chtěl by z akce vytřískat co nejvíc, na úkor ostatních. Jak to všechno dopadne?

Trailer sám je v celku poutavý. K tomu samozřejmě dosti přidává ještě hvězdné obsazení, a tak se zde například objeví i Jean Reno a mnoho dalších. Je plný napětí, které je téměř hmatatelné. Nezvyklá, ale o to zajímavější hudba ještě dodává na napínavosti a poutavosti upoutávky.

My sister´s keeper

 

Žánr: Drama

Režie: Nick Cassavetes

Hrají: Alec Baldwin, Cameron Diaz, Abigail Breslin, Joan Cusack, Jason Patric, Thomas Dekker, Elizabeth Daily

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 27.8.2009

Film řeší velice ožehavé téma dnešní společnosti. Malá Anna přišla na svět vlastně proto, aby zachránila svou starší sestru Kate. Té byla už někdy ve dvou letech diagnostikovány leukémie a tak je tu Anna proto, aby jí poskytovala vhodnou kostní dřeň, krev a byla v podstatě jen živou genetickou bankou vlastní sestry. Tohle všechno se dělo až do jejích třinácti let, kdy se však Kate leukémie znovu vrátila a potřebuje transplantaci ledvin. Počítá se s tím, že jí Anna jednu ledvinu poskytne, je přece vhodnou kandidátkou a vlastně proto je na světě. Ta se však vzepře, najme si právníka, aby už její rodiče nemohli volně rozhodovat a hazardovat s jejím zdravím na úkor její starší dcery. Film byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy Jodi Piccoult.

Co říci o traileru? Jde o opravdu povedené dílko. Přímo vystihuje samotnou podstatu řešeného problému a je plný dramatičnosti. Dobře zvolená hudební kulisa, absurdnost a přitom taková skutečnost dnešního světa z něj dělají opravdu naléhavý snímek.

Harry Potter a Princ dvojí krve

(Harry Potter and the Half-Blood Prince)

Žánr: Fantasy/ Dobrodružný

Režie: David Yates

Hrají Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman, Tom Felton, Jim Broadbent, Helena Bonham Carter, Michael Gambon, Warwick Davis, Maggie Smith, David Thewlis a další

Země původu: UK/ USA

Premiéra v ČR: 16.7.2009

Další pokračování slavné série o kouzelnickém chlapci s jizvou na čele se opět valí na filmová plátna. Co nás čeká tentokrát? Jak už víme z minulého dílu, Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix), Lord Voldemort se opět vrátil a pro svět kouzelníků i mudlů začínají krušné časy. Harry se ho musí společně s ředitelem školy Čar a kouzel v Bradavicích, Brumbálem, pokusit zastavit, než dojde k nejhoršímu. Přesto je před nimi mnoho neočekávaných úskalí, s nimiž si neporadí ani oni sami. Tohle všechno však čtenáři knižní předlohy J. K. Rowlingové už dobře vědí, a tak se mohou jen těšit na to, jak je překvapí samotný film. Překvapením však bude jistě i pro nezasvěcené diváky, kteří si sérii o Harrym Potterovi oblíbili, ale i pro ty kteří zatím neviděli ani jediný díl.

A trailer? Tentokrát vám sem dávám rovnou tři kousky, které na diváky studio Warner Bros. Picture doslova vychrlilo. Přesto jde o velmi povedené výtvory, jak už jsme si u filmové série Harryho Pottera zvykli. I tentokrát nás doslova pohltí množství napínavých scén plných vizuálních efektů, akce a samozřejmě kouzel. K tomu všemu ještě báječná hudba a výsledek opravdu stojí za to. Jen se podívejte sami, tentokrát si jistě vyberete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Armored, My sister´s keeper, Harry Potter a Princ dvojí krve