Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer k filmu Útok na Bílý dům: teroristický útok a Channing Tatum

Redakce

Redakce

8. 4. 2013

Roland Emmerich natočil další katastrofický film odehrávající se na území USA. Tentokrát nejde o nic malého, ale rovnou o teroristický útok na Bílý dům.

video
play-sharp-fill

Katastrofické filmy minulých let nám nabídly mnoho záběrů na zničená města, zřícené mosty, zdevastovaná území, a dokonce na zkázu celého světa. Tento rok na filmové diváky ale čeká rovnou katastrofa na půdě jednoho z nejdůležitějších domů na světě, a to v Bílém domě i se samotným prezidentem Spojených států. A to rovnou dvakrát.

Ambiciózního snímku se  nemohl ujmout nikdo jiný než Roland Emmerich, který má na kontě pěknou řádku katastrofických filmů (Den poté, 2012, Den nezávislosti). V prvním traileru se ukazuje, jakým směrem se jeho vize teroristického útoku na Bílý dům ubírá.

Tatum opět zachraňuje svět

A trailer působí velmi přesvědčivě. Hned první záběry vypadají v rámci možností realisticky a tvůrci se nám nesnaží vnutit nějakou smutnou písní onu katastrofičnost, nýbrž situaci podávají syrově a nekompromisně. Prostřihy na záběry točené nekvalitní kamerou, které působí, že je natočil nějaký vyděšený novinářský štáb, doplňuje zvuková kulisa s komentáři ze zpráv oznamujících tragickou událost.

V druhé polovině traileru se objevují hlavní postavy a hvězdy filmu. V hlavní roli speciálního agenta uvidíme Channinga Tatuma (Bez kalhot, G. I. Joe), který se bude snažit zachránit prezidenta Spojených států. Toho si překvapivě zahraje oscarový Jamie Foxx (Ray, Nespoutaný Django).

Celkově se Emmerich snaží hrát na vážnou notu, což je v tomto případě jedině dobře. Nahrává tomu i fakt, že v celém dvouminutovém traileru zazní pouze pár vět. Po poněkud rozpačitém filmu 2012 tak má režisér šanci přijít s kvalitním a ponurým katastrofickým snímkem, který určitě i díky hereckému obsazení přitáhne mnoho diváků do kin.

Jestli bude film stát za koupení lístku uvidíme 18. 7. 2013, kdy má Útok na Bílý dům českou premiéru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu Útok na Bílý dům: teroristický útok a Channing Tatum