Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer Homeland: Seriálová pecka o terorismu se vrací ve druhé sezóně

Redakce

Redakce

1. 8. 2012

Minulý rok jsme měli možnost seznámit se s novým seriálem americké televizní stanice Showtime s názvem Homeland, a seznámení to bylo opravdu příjemné. Od letošního září se dočkáme pokračování.

video
play-sharp-fill

První série Homelandu se točila kolem návratu amerického vojáka Nicholase Brodyho (Damien Lewis) z Iráku, kde ho držela v zajetí al-Káida. I když veřejnost Brodyho oslavuje jako válečného hrdinu, agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) v něm vidí spíše vlastizrádce, protože se zjistí, že někdo ze zajatců přešel k druhé straně.

„Nechci prozradit příliš, ale Carrie bojuje s tím, co ví, že je pro ni dobré, a s tím, co doopravdy dělá a jak žije. Potřebuje hodně spánku, velmi málo stresu a zdravý a nekomplikovaný vztah – to je to, o čem ví, že je pro ni nejlepší. Ale to, kde se právě nachází jako člověk, v jaké situaci je, právě to pro ni představuje ten neustálý souboj. V takovém okamžiku je na začátku druhé série,“ prozradil jeden z autorů seriálu Alex Gansa.

Gansa je autorem scénáře sedmé série seriálu 24 hodin. Přečtěte si o natáčení filmu

Konec první série byl velmi překvapivý, a tvůrci si tak pro druhou sezónu nechali spoustu volného manévrovacího prostoru. Část natáčení probíhala také na Blízkém východě, takže se můžeme těšit na zajímavé exteriéry. Uvidíme také, jak si tvůrci poradili s jednou nenadálou situací, která nastala uprostřed natáčení. Claire Danes totiž otěhotněla. I tak ale natáčení proběhlo přesně podle plánu.

Damian Lewis, Claire Danes, Mandy Patinkin… A hra může začít! Zdroj: Showtime

Z traileru samotného, jak už to tak u prvních ukázek bývá, se toho moc nedozvíme. V hlavní roli je zde agentka Mathisonová, za kterou na plátně probíhají různé ústřižky z děje první sezóny, a vše končí prohlášením samotné agentky o tom, jak je přesvědčená o Brodyho vině a je odhodlaná to dokázat. Tvůrci tak neodhalí vůbec nic, přesto funkci lákadla plní TV spot dobře. Jak se tvůrci popasovali s druhou sérií cenami ověnčeného seriálu se dozvíme 30. září.

Homeland

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2011, 12 x 55 min

Režie: Michael Cuesta
Hrají: Damian Lewis, Mandy Patinkin, Claire Danes

Premiéra 2. série v USA: 30. září 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Homeland: Seriálová pecka o terorismu se vrací ve druhé sezóně