Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Univerzální voják 4: Van Damme vypadá jak hodný strýček

Jan Novotný

Jan Novotný

20. 8. 2012

Pro všechny fandy starých dobrých univerzálních vojáků máme dobré zprávy. Čeká nás totiž další útok těchto geneticky upgradeovaných super zabijáků v čele s ničemným Jean-Claude Van Dammem. A bude to pěkně ostré.

video
play-sharp-fill

Universal Soldier: A New Dimension je v pořadí již čtvrtý díl vojáků, tedy pokud nebudete počítat Bratry ve zbrani a Nedokončený obchod (a vlastně tím děláte dobře, zmíněné díly nemají s názvem nic moc společného). Na akční snímek režiséra Johna Hyamse se můžeme těšit již v brzké době. 30. listopadu letošního roku vtrhne do kin v USA.

Čtěte více: Hlavní hrdinové filmu se sejdou i v druhém pokračováni Postradatelných

Ve snímku uvidíme opět Luca Deverauxe alias Jean-Clauda Van Damma s Dolphem Lundgrenem, jenž taky hrál jak v jedničce z roku 1992, tak i v pokračování z roku 2010 Znovuzrození. Z nějakého prazvláštního důvodu jeho charakter prostě nemůže umřít. Spolu s nimi se ve filmu objeví i Scott Adkins, který by měl po těchto dvou veteránech přebrat hrdinské otěže, tak uvidíme. Film začne tam, kde jejich poslední vystoupení skončilo. Zajímavostí je, že se všichni tři objeví i ve snímku Expendables 2.

Jak avizoval sám režisér Hyams, má v plánu pořádnou akci, kde budou dlouhé záběry s co nejmenším počtem střihů. „V mnoha ohledech to nebude jen akční film – má taky hororové prvky, měl by dokonce zastat i psychologický thriller. Má velmi tmavý a hrozivý tón. Chci, aby to byl extrémně intenzivní zážitek. Takový, který doslova rozsračkuje diváka,“ prohlásil.

Univerzální voják 4

To není Adamsova rodina, ale Van Damme. Zdroj: Foresight Unlimited

Jak můžeme v traileru vidět, slova režiséra se naplní. Holá hlava Van Damma, spíše připomínajícího strýčka Festera z Adamsovy rodiny, bude opět hodně naštvaná a náboji se šetřit nebude. Kromě zmíněných jmen se ve filmu objeví ještě Andrei Arlovski, David Jensen či Kristopher Van Varenberg. Co přidává třešničku na dortu, je však to, že film bude nejspíš ve 3D. Zda se ale film objeví i v českých kinech, můžeme jen doufat.

Universal Soldier: A New Dimension

Akční / Sci-Fi
USA, 2012

Režie: John Hyams
Hrají: Jean-Claude Van Damme, Dolph Lundgren, Scott Adkins, Andrei Arlovski, David Jensen, Kristopher Van Varenberg, Glen Warner

Premiéra v USA: 30. listopad 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Univerzální voják 4: Van Damme vypadá jak hodný strýček