Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu The Flowers of War: Batman se vydal do Číny

Marek Benda

Marek Benda

14. 12. 2011

OBR: Flowers of WarČína je ve válečném konfliktu s Japonskem. V nesprávný čas na nesprávném místě se ocitá Američan John Miller, který je nucen ukrýt se před přícházející smrtí do místního kostela. Společnost mu dělá skupinka uprchlíků.

OBR: Flowers of War

Jin Ling Shi San Chai Zdroj: distributor filmu

Do kin přichází historické drama s všeříkajícím názvem Jin Ling Shi San Chai. Na svědomí ho má režisér asijských hitů Hrdina a Klan létajících dýk Yimou Zhang. Hlavní postava snímku, ztvárněná Christianem Balem, však nebude předvádět zběsilé bojovné kreace (i když průpravu by na to Bale měl), ale bude muset projevit své morální vlastnosti. Jak naznačuje trailer, i tak se povezeme na zajímavé vlně.

Čtěte více: Tento film je druhým nejdražším asijským filmem v historii

To v překladu znamená vysoké, divoké a zároveň tak děsivě klidné. Ukázka zkrátka ohromuje už od prvních mlžných sekvencí, kdy původní obyvatelstvo prchá před včelkami pušek vojáků. V prašném prostředí se nestrannému pozorovateli zjevují emočně vypjaté situace jako vpád zelených hlav do svatého chrámu. Ve chvíli, kdy dominuje v ukázce hudba, se budete cítit, jako by se zastavil čas.

V zajímavém kontrastu se dále bijí světlé, zářivé barvy s těmi vybledlými. Ukázka jako komplexní filmeček působí na všech frontách jako malé veledílo. Možná by bylo lepší, aby to tak i zůstalo.

Jin Ling Shi San Chai (The Flowers of War)

Čína/Hong Kong, 2011
Drama/Historický

Režie: Yimou Zhang
Hrají: Christian Bale, Paul Schneider, Shigeo Kobayashi

Premiéra v Číně: 16. prosince 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu The Flowers of War: Batman se vydal do Číny