×
TOPZINE.cz

Christian Bale si zahraje kněze v jednom z nejdražších asijských filmů

Christian Bale, hvězda filmů Temný rytíř nebo Batman začíná, teď sklízí ovace za svůj výkon ve sportovním dramatu The Fighter. Tento týden se ovšem upsal i do čínského filmu o krutém masakru v Nankingu.

Naposledy se Bale objevil ve filmu Terminator: Salvation, Zdroj: distributor filmu

Nanjing Heroes – tak se bude válečné drama jmenovat. Za projektem stojí režisér Zhang Yimou, který natočil i taková díla jako Hrdina nebo Klan létajících dýk. Rozpočet bude čítat 90 milionů dolarů, což se přibližuje největšímu filmovému rozpočtu v dějinách asijské filmografie – o málo vyšší částku investoval režisér John Woo do dvoudílného snímku Chi Bi (v angličtině Red Cliff).

Tučný rozpočet a obsazení hollywoodského herce už samo o sobě naznačuje pořádně pompézní podívanou. Číňané ovšem berou masakr v Nankingu opravdu vážně. V roce 1937 zde japonští vojáci zavraždili tisíce civilistů. O tomto tématu také už natočili nespočet filmů, tenhle by měl být ale tím filmem s velkým F. Ze 40 procent bude natočen anglicky, většinu času se v něm ale bude mluvit čínsky.

Kromě Balea zatím není známo žádné další jméno v obsazení. “Christiana jsem potkal v Americe a ohromil mě svým nastudováním nankinského tématu,” pochvaloval si svou volbu režisér Zhang. Hollywoodská hvězda s hlubokým chraplákem si zde zahraje amerického kněze Johna, který pomůže velkému množství Číňanů utéct před jistou smrtí. Natáčení začne 10. ledna a můžeme se zřejmě těšit na další Baleovu hrdinskou roli. Jestli mu ale sedne, to je už v čínských hvězdách.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..