Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Christian Bale si zahraje kněze v jednom z nejdražších asijských filmů

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

25. 12. 2010

Christian Bale, hvězda filmů Temný rytíř nebo Batman začíná, teď sklízí ovace za svůj výkon ve sportovním dramatu The Fighter. Tento týden se ovšem upsal i do čínského filmu o krutém masakru v Nankingu.

Naposledy se Bale objevil ve filmu Terminator: Salvation, Zdroj: distributor filmu

Nanjing Heroes – tak se bude válečné drama jmenovat. Za projektem stojí režisér Zhang Yimou, který natočil i taková díla jako Hrdina nebo Klan létajících dýk. Rozpočet bude čítat 90 milionů dolarů, což se přibližuje největšímu filmovému rozpočtu v dějinách asijské filmografie – o málo vyšší částku investoval režisér John Woo do dvoudílného snímku Chi Bi (v angličtině Red Cliff).

Tučný rozpočet a obsazení hollywoodského herce už samo o sobě naznačuje pořádně pompézní podívanou. Číňané ovšem berou masakr v Nankingu opravdu vážně. V roce 1937 zde japonští vojáci zavraždili tisíce civilistů. O tomto tématu také už natočili nespočet filmů, tenhle by měl být ale tím filmem s velkým F. Ze 40 procent bude natočen anglicky, většinu času se v něm ale bude mluvit čínsky.

Kromě Balea zatím není známo žádné další jméno v obsazení. „Christiana jsem potkal v Americe a ohromil mě svým nastudováním nankinského tématu,“ pochvaloval si svou volbu režisér Zhang. Hollywoodská hvězda s hlubokým chraplákem si zde zahraje amerického kněze Johna, který pomůže velkému množství Číňanů utéct před jistou smrtí. Natáčení začne 10. ledna a můžeme se zřejmě těšit na další Baleovu hrdinskou roli. Jestli mu ale sedne, to je už v čínských hvězdách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Christian Bale si zahraje kněze v jednom z nejdražších asijských filmů