Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Tambylles: Jediný český režisér soutěží v Cannes

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

19. 4. 2012

!Exkluzivně!Další studentský film z FAMU bude soutěžit na prestižním festivalu v Cannes. Letos se to podařilo sedmadvacetiletému režisérovi Michalu Hogenauerovi. Podívejte se exkluzivně na TOPZINE.cz na ukázku!

video
play-sharp-fill

Film Tambylles se na téměř hodinové stopáži věnuje tématu viny a odpuštění. Mladý hlavní hrdina se vyrovnává s neodpustitelným činem, na který každý nahlíží různě – měla by mu být vina odpuštěna, když činu lituje? Nebo je nadosmrti poznamenaný? Režisér Michal Hogenauer si právě od takového námětu slibuje úspěch na festivalu v Cannes.

Čtěte více: Na loňském Cannes vzbudil rozruch Lars von Trier. Kvůli nacistům

„Film je jediným českým zástupcem napříč celým Cannes. Přítomen není ani slovenský film,“ potvrdila tuto informaci pro TOPZINE.cz Zuzana Janáková z FAMU. Snímek se bude ucházet o cenu v oficiální sekci Cinéfondation.

Nyní bude jen na Tambylles, zda uspěje mezi zástupci z dalších zemí. Před třemi roky se to podařilo Zuzaně Špidlové a jejímu krátkometrážnímu dramatu Bába – v sekci dokonce vyhrála. Když budou chtít i čeští diváci Tambylles vidět, budou mít možnost na podzim tohoto roku.

Film Tambylles se věnuje tématu viny a trestu. Zdroj: FAMU

Hogenauer na filmu spolupracoval se svým vyučujícím, známým režisérem Petrem Markem (Nic proti ničemu). „Michal Hogenauer se ve své tvorbě kontinuálně věnuje tématu nejasně motivované agrese teenagerů. A současným kinematografickým jazykem, za pomoci střídání prvků odstupu a přímé identifikace, zkoumá pole napojení diváka na těžko rozklíčovatelné psychologické pozadí postav páchajících násilí,“ míní Marek.

Tambylles

Drama
Česko, 2011

Režie: Michal Hogenauer
Hrají: Ivan Říha, Lucie Trmíková, Jan Šantroch, Tomáš Turek

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Tambylles: Jediný český režisér soutěží v Cannes