Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu StreetDance 2: Tentokrát se smíchá salsa a hip hop

Veronika Jílková

Veronika Jílková

28. 4. 2012

Od prvního dílu StreetDance uběhly dva roky a za pár dní tu máme pokračování. Nejeden divák snímek přirovnává ke slavnější sérii Let’s Dance. Nejen kvůli zaměření filmu na hudbu a tanec.

video

Pouliční tanečník Ash (Falk Hentschel), který cestuje a soutěží ve street dance, se po prohře s taneční skupinou Invincible pokusí shromáždit svůj vlastní tým, se kterým by všem na šampionátu v Paříži pořádně vytřel zrak. K tomu mu pomáhá kamarád Eddie (George Sampson). Spolu cestují po Evropě a snaží se splašit jen ty nejlepší.

Po Dánsku, Ibize či Švýcarsku se Ash v samotné Paříži seznámí s kráskou Evou (Sofia Boutella), tančící salsu v boxerském ringu. Eva jeho nabídku o přijetí mezi tanečníky odmítá, po dlouhém přemlouvání nakonec svolí. Má ale šanci skupina, která se narychlo dala dohromady a spojila street dance se salsou?

„Každého tanec baví, ať už jste v klubu nebo tančíte se svou sestrou a kartáčem na vlasy. Každý zná ten pocit, kdy je vám jednoduše dobře,“ popisuje v jednom z rozhovorů Sampson, zároveň hvězda pořadu Britain’s Got Talent.

Více o předchozím díle si můžete přečíst v našem starším článku

Při natáčení filmu byli k dispozici dva choreografové – jeden specialista přes hip hop a druhý se věnoval latinsko-americkým sekcím. V nabitém soundtracku uslyšíme hudební ikony jako Nicki Minaj, Taio Cruz, Jessie J nebo Tyga.

Hip hop ve spojení se salsou ve StreetDance 2. Zdroj: distributor filmu

Že je v každém záběru traileru salto? Nezdá se vám to, tvůrci tím dost možná chtějí dohnat kvalitu série Let’s Dance, která se do paměti diváků zapsala především prvním dílem z roku 2006, s titulními hvězdami Channingem Tatumem a Jennou Dewan. Poté se strhla lavina dalších snímků, které prakticky začínají, probíhají a končí stejným způsobem – sirotci, co milují tanec a chtějí v životě něco dokázat, a street dance je pro ně nejen tanec, ale i styl života.

StreetDance 2

Drama / Hudební / Romantický
Velká Británie, 2012, 85 min

Režie: Max Giwa, Dania Pasquini
Hrají: Falk Hentschel, Tom Conti, George Sampson, Sofia Boutella

Premiéra v ČR: 10. května 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu StreetDance 2: Tentokrát se smíchá salsa a hip hop