Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Sněhurka a myslivec: Thor vyměnil kladivo za sekeru

Marek Benda

Marek Benda

12. 11. 2011

OBR: Sněhurka a myslivecKvůli malicherné kráse nařídí zlá královna zabít Sněhurku. Myslivec je jako stvořený pro tento úkol, avšak zželí se mu krásné dívky, vezme ji pod svou ochrannou sekeru a naučí ji umění boje. Sněhurka je tak připravena na zteč.

OBR: Sněhurka a myslivec

Jedno srdce, prosím, Zdroj: distributor filmu

Zrcadlo, zrcadlo, kdo na zemi zdejší, ze všech jest nejkrásnější? Tato magická slova donedávna asociovala pohádkový příběh, jehož podobu zná snad celý svět. Vše se mění s příchodem producentů Burtonovy vize Alenky v říši divů, rovněž disneyovské klasiky.

Zapomeňte tedy na roztomile vlezlé trpaslíky a naivní Sněhurku, která se s chutí zakousne do otráveného jablka. Na řadu přichází zbroj a meč. Představitelka hlavní role Kristen Stewart vypadá na plakátu téměř stejně jako Mia Wasikowska při návštěvě říše divů. Ani myslivec v podání Chrise Hemswortha nejeví známky romanticky vyhlížejícího ochránce lesa.

A trailer nenechává nikoho na pochybách, že Sněhurka dostala mnohem temnější a vyzrálejší roucho: středověké bitevní vřavy, zlověstní černí ptáci a zlá královna posedlá krásou schopná zabít každého, kdo jí přijde do cesty. Jednoduchý příběh trailer servíruje jako velkou epickou ságu podobnou Pánovi prstenů.

A ono to neskonale funguje. Oživení a upgradování pohádkového příběhu, který jsme slýchávali jako děti před spaním, teď nabírá zcela nového rozměru. Smutným faktem zůstává, že jsme svědky pouhé ukázky, přičemž samotný film se může ve spoustě věcí pokazit. To ale prozatím nekazí dobrý dojem z tohoto filmečku.

Sněhurka a myslivec (Snow White and the Huntsman)

USA, 2012
Akční/Dobrodružný/Drama

Režie: Rupert Sanders
Hrají: Kristen Stewart, Chris Hemsworth, Charlize Theron, Ian McShane, Toby Jones, Nick Frost, Ray Winstone, Sam Claflin, Bob Hoskins, Eddie Marsan, Lily Cole

Premiéra v ČR: 30. května 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Sněhurka a myslivec: Thor vyměnil kladivo za sekeru