Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Saxána a Lexikon kouzel: Sestra Harryho Pottera útočí na česká kina

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

8. 5. 2011

Režisér Václav Vorlíček patří bezpochyby k legendám české kinematografie. Jeho rukopis byl základem celé řady filmů, které během let stačily zkultovnět. Patřila k nim také Dívka na koštěti, která se po téměř třiceti letech dočká pokračování.

Kuk na strejdu, Zdroj: distributor filmu

Film Saxána a Lexikon kouzel je v přípravě již přes pět let. Na konci roku 2008 byly dotočeny poslední hrané pasáže a započala výroba velkého množství animovaných sekvencí. Ty tvoří podstatnou část výsledného díla a mají být právě tím prvkem, který Saxánu odliší od soudobé české filmové konkurence. Téměř tři roky animování, které se neobešly bez finančních problémů, se před několika dny nachýlily ke konci a tvůrci nám s hrdostí nabízejí první regulérní ukázku.

V ní spíše jen tušíme příběh roztomilé dcerky Saxany, jejíž jméno je velmi originální – Saxanka. Ta se shodou okolností dostane do kouzelné Říše pohádek, ze které pochází její maminka. Dobrodružství plné roztodivných kreatur může začít.

Ukázka bohužel potvrzuje, že většina financí padla na animaci a počítačové triky. Scény z reálného světa působí dojmem laciné televizní inscenace a v kontrastu s ucházejícími animovanými pasážemi bijí do očí o to více. Jiřina Bohdalová pak bohužel postrádá potřebný řízný trailerový hlas, který by mohl zachránit jinak zvláštní a amatérskou upoutávku.

Saxána a Lexikon kouzel

Pohádka
Česko, 2011

Režie: Václav Vorlíček
Hrají: Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný, Jan Kraus, Ivana Chýlková, Josef Somr, Jiří Lábus, Naďa Konvalinková, Jaromír Dulava, Ota Jirák, Markéta Hrubešová, Jaroslav Kepka, Bronislav Poloczek, Uršula Kluková

Premiéra v ČR: 15. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Saxána a Lexikon kouzel: Sestra Harryho Pottera útočí na česká kina