Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Red Lights: De Niro odhaluje falešné kruhy v obilí

Marek Benda

Marek Benda

8. 2. 2012

OBR: Red LightsDokázat podvodné jednání je jejich práce. Dva vyšetřovatelé paranormálních mystifikací jsou konfrontováni neuvěřitelnými událostmi. Zůstane jejich skepticismus neotřesen, nebo se zhroutí jako domeček z karet?

OBR: Red Lights

Simon je zahalen záhadnou temnotou Zdroj: distributor filmu

Nový trailer na film Red Lights rozvíjí tajemnou atmosféru plnou zdánlivě nevysvětlitelných záhad. Duchařské seance, jasnovidectví, levitace, nic neujde drobnohledu dvou racionálně uvažujících vyšetřovatelů. Simon Silver však otřese jejich vírou.

„Doufám, že jsem dal divákovi prostor k tomu, aby si sám zvolil, čemu bude věřit a kterou stranu si zvolí,“ uvedl ke svému snímku režisér Rodrigo Cortés. V rychlém závěrečném sledu útržků eskaluje napětí a touha po odpovědi.

Podívejte se na trailer k Being Flynn. De Niro v něm bude zahořklý bezdomovec

Cortés napsal k filmu i scénář: „Obvykle nepíšu scénář s tím, že bych měl v hlavě herce, kterého do role obsadím. Výjimkou byla postava doktorky Matheson. Již od začátku jsem měl v hlavě Sigourney Weaver. Je to riskantní, protože nevíte, zda řekne ano. A když odřekne, jste v pěkném průšvihu.“ To však Cortés nebyl nucen řešit, navíc kromě Weaver se filmu upsali i Robert De Niro a Cillian Murphy.

Film měl premiéru 20. ledna na festivalu v Sundance, čeští distributoři prozatím snímek nenasadili.

A co bude točit Cortés teď? „Mým dalším projektem je spánek. To je jisté. Pracoval jsem poslední dva roky od pondělí do neděle patnáct až osmnáct hodin denně bez pořádného odpočinku.“

Red Lights

Španělsko, USA, 2012, 119 min.
Thriller

Režie: Rodrigo Cortés
Hraj: Sigourney Weaver, Cillian Murphy, Robert De Niro, Elizabeth Olsen, Joely Richardson, Toby Jones, Karen David, Burn Gorman, Leonardo Sbaraglia, Craig Roberts

Premiéra ve Španělsku: 2. března 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Red Lights: De Niro odhaluje falešné kruhy v obilí